wróć do listy aktualności

08/08/2019

Ponad jedna trzecia Polaków wyrusza na krótkie wyjazdy zagraniczne

Z danych Mondial Assistance wynika, że blisko co trzeci Polak, który wyjeżdża na urlop za granicę, decyduje się na dodatkowy, krótszy zagraniczny wyjazd. W 2018 roku udział w krótkim, dodatkowym wyjeździe potwierdziło 34 proc. badanych, którzy odbyli w danym roku również główny wyjazd wypoczynkowy.

Najpopularniejszy środek transportu na krótkie zagraniczne wyjazdy to własny samochód (54 proc.), a kolejny to samolot (36 proc.). 40 proc. osób organizujących taki wyjazd zrobiła rezerwację w konkretnym hotelu lub kwaterze drogą telefoniczną lub internetową. Jedna czwarta badanych nocowała u rodziny lub znajomych.

- Przed nami długi, sierpniowy weekend. Wiele osób uważa, że jest to najlepszy czas na krótki, kilkudniowy urlop. Według naszego badania „Plany wakacyjne Polaków” średnia długość takiego wyjazdu to 4 dni. Planując kilkudniowy wyjazd musimy pamiętać o zakupie ubezpieczenia, które w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń zapewni nam pełną ochronę – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Dwie trzecie badanych nie ubezpiecza się jadąc na krótki wyjazd
Większość Polaków (65 proc.) nie wykupuje ubezpieczenia na krótszy wyjazd zagraniczny, wynika z badania Mondial Assistance. W 2018 roku 34 proc. osób kupiło tego typu ubezpieczenie - to o 4 p.p. więcej niż w roku poprzedzającym.

- Pomimo wzrostu o 300 tys. liczby osób, które w poprzednim roku wykupiły ubezpieczenie na krótki zagraniczny wyjazd, to wciąż niewielka liczba. Przed branżą ubezpieczeniową stoi ogromne, edukacyjne zadanie. Trzeba uświadomić Polaków, że ubezpieczenie, nawet podczas krótkiego wyjazdu, jest niezbędne. O konieczności posiadania takiej polisy przekonują rekordowe wysokości pomocy medycznej, która udzielana jest Polakom za granicą. Często są to kwoty dochodzące do 700-800 tysięcy złotych. Dlatego warto poświecić kilka minut i nabyć polisę dopasowaną do naszych potrzeb. Ułatwieniem jest fakt, że zakupu polisy turystycznej można dokonać online. To dosłownie kilka chwil. Płatność jest elektroniczna, a polisę otrzymujemy na maila – dodaje Piotr Ruszowski.

Polisa dopasowana do potrzeb
Na krótki wyjazd jeździmy głównie w celach wypoczynkowych. Aż 60 proc. badanych wskazało odpoczynek i relaks jako główny cel takiego wyjazdu. Aktywność sportowa w tym roku jest wskazywana znacznie rzadziej niż w ubiegłym – jest to 29 proc. ( spadek o 16 p.p. w porównaniu do 2018 roku).

- Wybierając polisę mamy szereg opcji dodatkowych, które mogą być oferowane w ramach ubezpieczenia. Wśród nich może być OC, ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu. Ważne jest, aby polisa zawierała interesujące nas zwyżki, np. dla osób planujących uprawianie sportów wysokiego ryzyka oraz na wypadek powikłań w związku z chorobą przewlekłą – mówi Piotr Ruszowski.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej