Centrum prasowe

Aktualności

13/09/2022

Jakiej pomocy potrzebowali polscy turyści w minione wakacje?

Prawie 200 przypadków pomocy dziennie notował Mondial Assistance w minionym sezonie wakacyjnym. W czterech najbardziej kosztownych przypadkach udzielenia pomocy medycznej łączne wydatki przekroczyły 1 mln zł. W tym roku rekordowe koszty transportu medycznego zostały poniesione na rzecz klienta, którego trzeba było przewieźć z Meksyku do Polski. Łącznie rachunki wyniosły ponad 100 tys. zł.

Więcej

05/09/2022

Dlaczego elektryki potrzebują innego assistance?

W ciągu ostatnich trzech lat liczba nowych zarejestrowanych aut wyłącznie elektrycznych (tzw. BEV) wzrosła sześciokrotnie. Obecnie to około 26 tys. Z doświadczeń bardziej rozwiniętych rynków, wynika, że posiadacze takich aut potrzebują innego assistance na drodze. Podstawową obawą jest wyładowanie baterii w ruchu miejskim lub w trasie np. w korku na autostradzie. Potrzebują też wyższego limitu kilometrów na holowanie auta po wypadku lub awarii oraz dłuższego okresu udostępniania samochodu zastępczego.

Więcej

24/08/2022

Gdzie i jakie polisy NNW szkolnego kupują Polacy? Badanie.

NNW szkolne wciąż jest jednym z najbardziej powszechnych ubezpieczeń w Polsce. Wykupuje je ponad 85% Polaków posiadających dzieci w wieku szkolnym. Szkoła wciąż dominuje jako miejsce zakupu takich ubezpieczeń. Tam kupuje je mniej więcej 3 na 4 rodziców. Rośnie popularność indywidualnych polis sprzedawanych przez agentów lub on-line. Eksperci radzą, żeby przy wyborze NNW szkolnego szczególną uwagę zwrócić na dostęp do szybkiej diagnozy i rehabilitacji po wypadku.

Więcej

28/07/2022

Będzie łatwiej o samochód zastępczy po wypadku

Poszkodowani w wypadkach będą częściej korzystać z aut zastępczych po wejściu w życie nowych rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód. Eksperci spodziewają się, że standardem stanie się przedstawianie poszkodowanym propozycji podstawienia samochodu zastępczego i zabrania uszkodzonego do warsztatu naprawczego. Już teraz Polacy coraz częściej korzystają z samochodów zastępczych w ramach usługi assistance po wypadkach lub awariach, szczególnie z segmentu premium i dostawczych.

Więcej

19/07/2022

Coraz większy popyt na auta zastępcze. Jak rozbudować flotę w czasie niedoborów?

W pierwszej połowie 2022 r. klienci Mondial Assistance korzystali z aut zastępczych przez ponad 98 tys. dni. Dla porównania rok wcześniej było to 76 tys. dni. Popyt na taką usługę może wzrosnąć po wejściu w życie rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód komunikacyjnych. Mondial Assistance zwiększy flotę pojazdów zastępczych dostępną dla klientów. Na koniec roku będzie ich ponad 37 tys., czyli około 15% więcej niż obecnie.

Więcej

23/06/2022

Zapotrzebowanie turystów na pomoc za granicą odbudowuje się po pandemii

Pierwsze pięć miesięcy tego roku pokazuje, że polscy turyści po pandemii zaczęli częściej korzystać pomocy w razie kłopotów ze zdrowiem. Mondial Assistance pomagał przeciętnie 92 osobom dziennie, podczas gdy rok temu było to 48 osób. W okresie wakacyjnym zgłoszeń od turystów jest około 40% więcej niż w pozostałych miesiącach roku. Na skutek pandemii zmieniła się konstrukcja polis i preferencje zakupowe turystów. Popularność zdobyło ubezpieczenie rezygnacji i opcje chroniące przed skutkami COVID-19.

Więcej

05/05/2022

W pandemii doceniliśmy usługi dostawy jedzenia i leków

Liczba zakażeń COVID-19 w Polsce wkrótce przekroczy 6 mln, licząc od zdiagnozowania pierwszego przypadku w marcu 2020 r. Z badań Mondial Assistance wynika, że w pandemii Polacy oceniali jako najbardziej wartościowe usługi dostawy jedzenia i leków w czasie kwarantanny. Badania pokazały, że częściej korzystaliśmy też z prywatnej służby zdrowia, a szczególnie w ramach pakietów assistance medycznego. Polacy przekonali się też w praktyce, jak działają ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z podróży. Niemal połowa Polaków doceniła atrakcyjność opcji pokrycia kosztów izolatorium w przypadku zachorowania na COVID za granicą.

Więcej

26/04/2022

Mondial Assistance może pomóc w adaptacji biur na potrzeby uchodźców z Ukrainy

Mondial Assistance oddał na dzienny ośrodek wsparcia kobiet i dzieci z Ukrainy ponad 400 m2 swojego biura. W ekspresowym tempie powierzchnię biurową w przytulne sale opieki zmienił zakupiony w grudniu przez Mondial - Fachmistrz. Kwestiami związanymi z organizacją i prowadzeniem RiO Edu Centrum zajęła się Fundacja Omeny Mensah. Mondial Assistance deklaruje chęć wsparcia innych firm przy podobnych projektach.

Więcej

26/04/2022

Kiedy los pokrzyżuje plany… - czyli jak nie stracić pieniędzy na weekend w Paryżu

Jak wskazuje raport Accor Northern Europe, w 2022 r. aż 53% Polaków chce podróżować więcej niż przed pandemią. Z obserwacji Mondial Assistance wynika, że chętniej też kupują ubezpieczenia od rezygnacji, nawet jeśli samodzielnie rezerwują sobie hotel, kupują bilety lotnicze czy wstępu do parków rozrywki. Polisa może obejmować też czarter jachtu czy wynajem auta. Nawet 20 000 zł na osobę może wynieść rekompensata od ubezpieczyciela w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub kosztownego wydarzenia.

Więcej