Centrum prasowe

18/05/2023

Blisko 60 proc. rowerzystów obawia się kradzieży swojego jednośladu!

Aż 58 proc. posiadaczy rowerów uważa, że najcenniejsze w ubezpieczeniu roweru jest odszkodowanie po kradzieży. Eksperci Mondial Assistance przypominają, że warto zabezpieczyć jednoślady, w szczególności te sprezentowane dzieciom i młodzieży w okresie komunijnym i wakacyjnym – w ten sposób można się ochronić przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach czy zapewnić opiekę medyczną poszkodowanym w następstwie nieszczęśliwych wypadków.

Więcej

09/05/2023

Zainteresowanie assistance domowym poza miastami wzrosło o ponad 25% w ciągu roku!

Usługi assistance domowego szybko zyskują na znaczeniu wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy - bez względu na płeć - coraz bardziej cenią sobie pomoc asystora w przypadku domowych awarii. Zgodnie z wynikami 12. edycji badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, już 2/3 mieszkańców mniejszych miejscowości oczekuje od asystora organizowania pomocy w trudnych sytuacjach. Zdaniem ekspertów Mondial Assistance, widoczne są duże różnice w korzystaniu z usług pomocowych przez poszczególne grupy klientów – związane one są przede wszystkim z miejscem zamieszkania poszkodowanych.

Więcej

27/03/2023

Odpowiednie opony podstawą bezpieczeństwa na drodze

W minionym tygodniu rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, co oznacza porę na zmianę opon na letnie. Dlaczego powinniśmy dostosować opony do pory roku, przekonują dane policji i eksperci Mondial Assistance.

Więcej

14/03/2023

Aż 75% Europejczyków wierzy, że wyjedzie w tym roku na wakacje

Pomimo niepewnych perspektyw gospodarczych na ten rok, trzech na czterech Europejczyków jest pewnych, że będzie ich stać na wakacje w tym roku. Prawie jedna trzecia (30%) jest praktycznie pewna, że wyjedzie na wypoczynek.

Więcej

08/03/2023

Pakiety assistance rosną wraz z oczekiwaniami konsumentów

Mondial Assistance ogłosił wyniki badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” . Aż 83% badanych oczekuje, by ubezpieczyciel nie tylko wypłacał odszkodowanie w trudnej sytuacji, ale też organizował pomoc. Do najbardziej atrakcyjnych usług należą: rehabilitacja po chorobach lub wypadkach, zapewnienie samochodu zastępczego, holowanie pojazdu, dostęp do badań specjalistycznych oraz organizacja remontu mieszkania po szkodzie. Wywiady przeprowadzone zostały przez Ipsos Polska na zlecenie Mondial Assistance.

Więcej

08/02/2023

6 na 10 Europejczyków planuje zimowe wakacje, pomimo obecnej sytuacji gospodarczej

Blisko dwie trzecie (63%) ankietowanych spodziewa się odbyć co najmniej trzydniową podróż do końca marca. Wskazuje to na duży entuzjazm wśród turystów z całej Europy. Prawie jedna czwarta (23%) badanych planuje jeszcze w tym kwartale wyjechać za granicę. Wśród Europejczyków planujących taki wyjazd najpopularniejszą destynacją są inne regiony Starego Kontynentu – mają one przyciągnąć aż 72% podróżujących.

Więcej

16/01/2023

Zimowe podróże spokojniejsze z szerokim ubezpieczeniem

Rozpoczynający się okres ferii zimowych to okres aktywnego wypoczynku dla wielu rodzin. Warto jednak odpowiednio się zabezpieczyć i uważnie sprawdzać zapisy dostępne w umowach, żeby wiedzieć, co ona obejmuje. Klienci często nie znają zakresu swojego ubezpieczenia, a co za tym idzie – nie korzystają z pełni opieki, która im przysługuje w przypadku kontuzji!

Więcej

09/01/2023

Podróżny przezornie ubezpieczony, czyli wzrost świadomości w zakresie ubezpieczeń turystycznych

Podróżujący oczekują większej elastyczności na post-pandemicznym rynku turystyki i ubezpieczeń, ponieważ są wyczuleni na więcej potencjalnych problemów. Jest to jeden z głównym trendów związanych z podróżami i wypoczynkiem płynących z States of Mind Travel Report, który został opublikowany przez Allianz Partners – światowego lidera w dziedzinie usług ubezpieczeniowych i assistance. W publikacji został przedstawiony obecny stan i przyszłość branży turystycznej.

Więcej