wróć do listy aktualności

05/03/2018

W minionym tygodniu o 59 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Za nami najmroźniejszy tydzień tej zimy. Termometry w nocy pokazywały nawet -18 stopni Celsjusza. Fala mrozów, która przeszła przez Polskę przełożyła się na ilość wezwań pomocy assistance dla samochodów.

- Analiza naszych danych dotyczących wezwań assistance samochodowego pokazała, że miniony tydzień (26.02.-4.03.) oraz niskie temperatury powietrza spowodowały, że pracownicy Centrum Operacyjnego Mondial Assistance odebrali aż o 59 proc. więcej telefonów
z prośbą o pomoc niż w tygodniu poprzedzającym –
mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Assistance drogowe potrzebne głównie przy awariach
Dominującą przyczyną wszystkich zgłoszeń do Centrum Operacyjnego była awaria samochodu – wzrost o 77 proc. Kolejną wypadek oraz kradzież.

- Niskie temperatury zwiększają liczbę próśb o pomoc w uruchomieniu samochodu. Zazwyczaj w pojazdach zamarza paliwo lub przestaje działać akumulator. Aż 78 proc. naszych interwencji w minionym tygodniu dotyczyła awarii samochodu, większość zgłoszeń dotyczyła pomocy w odpaleniu auta  – mówi Piotr Ruszowski.

Gdzie potrzebowaliśmy pomocy?
Z usług pomocowych najczęściej korzystano w województwie mazowieckim – 19,5 proc. wezwań, śląskim - 12 proc., małopolskim – 9,5 proc., wielkopolskim 7 proc., oraz pomorskim – 6 proc.

- W zeszłym tygodniu najmniej pracy miały nasze pomoce drogowe pracujące w województwie opolskim, świętokrzyskim, lubuskim
i podlaskim. Interwencje w tych województwach stanowiły w sumie 6 proc. wszystkich zgłoszeń do naszego Centrum Operacyjnego –
dodaje Piotr Ruszowski.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej