Centrum prasowe

Aktualności

23/06/2022

Zapotrzebowanie turystów na pomoc za granicą odbudowuje się po pandemii

Pierwsze pięć miesięcy tego roku pokazuje, że polscy turyści po pandemii zaczęli częściej korzystać pomocy w razie kłopotów ze zdrowiem. Mondial Assistance pomagał przeciętnie 92 osobom dziennie, podczas gdy rok temu było to 48 osób. W okresie wakacyjnym zgłoszeń od turystów jest około 40% więcej niż w pozostałych miesiącach roku. Na skutek pandemii zmieniła się konstrukcja polis i preferencje zakupowe turystów. Popularność zdobyło ubezpieczenie rezygnacji i opcje chroniące przed skutkami COVID-19.

Więcej

05/05/2022

W pandemii doceniliśmy usługi dostawy jedzenia i leków

Liczba zakażeń COVID-19 w Polsce wkrótce przekroczy 6 mln, licząc od zdiagnozowania pierwszego przypadku w marcu 2020 r. Z badań Mondial Assistance wynika, że w pandemii Polacy oceniali jako najbardziej wartościowe usługi dostawy jedzenia i leków w czasie kwarantanny. Badania pokazały, że częściej korzystaliśmy też z prywatnej służby zdrowia, a szczególnie w ramach pakietów assistance medycznego. Polacy przekonali się też w praktyce, jak działają ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z podróży. Niemal połowa Polaków doceniła atrakcyjność opcji pokrycia kosztów izolatorium w przypadku zachorowania na COVID za granicą.

Więcej

26/04/2022

Mondial Assistance może pomóc w adaptacji biur na potrzeby uchodźców z Ukrainy

Mondial Assistance oddał na dzienny ośrodek wsparcia kobiet i dzieci z Ukrainy ponad 400 m2 swojego biura. W ekspresowym tempie powierzchnię biurową w przytulne sale opieki zmienił zakupiony w grudniu przez Mondial - Fachmistrz. Kwestiami związanymi z organizacją i prowadzeniem RiO Edu Centrum zajęła się Fundacja Omeny Mensah. Mondial Assistance deklaruje chęć wsparcia innych firm przy podobnych projektach.

Więcej

26/04/2022

Kiedy los pokrzyżuje plany… - czyli jak nie stracić pieniędzy na weekend w Paryżu

Jak wskazuje raport Accor Northern Europe, w 2022 r. aż 53% Polaków chce podróżować więcej niż przed pandemią. Z obserwacji Mondial Assistance wynika, że chętniej też kupują ubezpieczenia od rezygnacji, nawet jeśli samodzielnie rezerwują sobie hotel, kupują bilety lotnicze czy wstępu do parków rozrywki. Polisa może obejmować też czarter jachtu czy wynajem auta. Nawet 20 000 zł na osobę może wynieść rekompensata od ubezpieczyciela w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub kosztownego wydarzenia.

Więcej

21/04/2022

Ubezpieczenie hulajnogi i roweru? Sprawdź, dlaczego robią to Polacy!

Już nie tylko w Europie, ale też Polsce mamy boom na rowery i hulajnogi. Badania wskazują, że ponad 70% Polaków posiada rower, a w 2022 r. aż co czwarty planuje kupić nowy sprzęt. 57% Polaków myśli również o ubezpieczeniu roweru, licząc na zwrot pieniędzy w razie kradzieży. 46% docenia możliwość pokrycia kosztów naprawy po wypadku. Polacy doceniają też możliwość ochrony samych użytkowników sprzętu. Aż 49% uznaje NNW za wartościowe, a dla 37% ważna jest pomoc medyczna po wypadku.

Więcej

15/03/2022

Naprawa zamiast odszkodowania – nowa jakość w ubezpieczeniach nieruchomości

Mondial Assistance przejął firmę Fachmistrz, ogólnopolską sieć fachowców od remontów i napraw domowych. Chce zaproponować ubezpieczycielom organizację całego procesu likwidacji szkód w mieszkaniach i lokalach małych przedsiębiorców. Dla klientów oznacza to nową jakość w tego typu ubezpieczeniach – możliwość naprawy zniszczeń, zamiast wypłaty odszkodowania.

Więcej

24/02/2022

Polacy rekordowo często korzystali z usług assistance

Rośnie liczba osób korzystających ze wsparcia assistance – w 2021 r. było to już rekordowe 3,14 mln osób. To trzy razy więcej niż 10 lat temu! W 2012 r. 47% Polaków nie miało świadomości czym jest assistance. Dziś to 25% badanych. Coraz więcej osób postrzega assistance jako kompleksowe usługi ratunkowe lub pomocowe np. związane ze zdrowiem, a nie tylko w kontekście problemów z autem.

Więcej

17/02/2022

Boom na ubezpieczenia rezygnacji z wyjazdów

Rusza sezon na sprzedaż wycieczek tzw. first minute, czyli kupowanych z dużym wyprzedzeniem z myślą o wypoczynku w wakacje. Branża szykuje się na rekordowe zapotrzebowanie na ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z wycieczki lub wcześniejszego z niej powrotu. W ubiegłym roku Mondial Assistance wypłacił klientom ponad 20 mln zł odszkodowań.

Więcej

20/01/2022

„Dzień z assistance” – licytacja Mondial Assistance dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Chcesz sprawić niezwykły prezent swojemu dziecku? A może sam jesteś ciekaw, jak wygląda dzień pracownika pomocy drogowej? Mondial Assistance wystawił na aukcji na Allegro „Dzień z assistance”. Wylicytowana kwota trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto się pospieszyć, bo licytacja trwa tylko do 29 stycznia.

Więcej