Centrum prasowe

Aktualności

22/11/2022

Rusza sezon narciarski. Leczenie za granicą będzie bardzo drogie, pomoże polisa turystyczna

W tegorocznym sezonie narciarskim koszty leczenia za granicą będą szczególnie wysokie. Przykładowo koszt 4-dniowej hospitalizacji i operacji kości udowej w Austrii wyniesie dzisiaj ok. 11 tys. euro. Nawet 23 tys. euro może kosztować z kolei transport medyczny poszkodowanego z Włoch do kraju. 57 proc. zgłoszeń wypadków polskich turystów ma miejsce właśnie we Włoszech i Austrii. Karta EKUZ nie ochroni przed wszystkimi kosztami leczenia za granicą, stąd nawet NFZ zaleca dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Więcej

16/11/2022

Likwidacja szkód dla nieruchomości jak w samochodowym AC

W Polsce jest ok. 29,9 mln polis assistance. Z tego typu usług korzysta dzisiaj co piąty Polak, a ich popularność systematycznie rośnie. Wg Badań Ipsos zleconych przez Mondial Assistance 83 proc. ankietowanych oczekuje od ubezpieczycieli nie tylko odszkodowania, ale też organizacji pomocy i zapewnienia usług dodatkowych. Wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom daje bezgotówkowa likwidacja szkody. Jej wybór zapewni nie tylko sprawną organizację remontu, ale także pokryje jego koszty.

Więcej

31/10/2022

Informacja o planie połączenia spółek AWP Polska Spółka z o.o. i FCHM Spółka z o.o.

Informujemy, że z dniem 28 października 2022 roku doszło do podpisania planu połączenia spółek AWP Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, (KRS nr 0000130257) i FCHM Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, (KRS nr 0000510841).

Więcej

13/09/2022

Jakiej pomocy potrzebowali polscy turyści w minione wakacje?

Prawie 200 przypadków pomocy dziennie notował Mondial Assistance w minionym sezonie wakacyjnym. W czterech najbardziej kosztownych przypadkach udzielenia pomocy medycznej łączne wydatki przekroczyły 1 mln zł. W tym roku rekordowe koszty transportu medycznego zostały poniesione na rzecz klienta, którego trzeba było przewieźć z Meksyku do Polski. Łącznie rachunki wyniosły ponad 100 tys. zł.

Więcej

05/09/2022

Dlaczego elektryki potrzebują innego assistance?

W ciągu ostatnich trzech lat liczba nowych zarejestrowanych aut wyłącznie elektrycznych (tzw. BEV) wzrosła sześciokrotnie. Obecnie to około 26 tys. Z doświadczeń bardziej rozwiniętych rynków, wynika, że posiadacze takich aut potrzebują innego assistance na drodze. Podstawową obawą jest wyładowanie baterii w ruchu miejskim lub w trasie np. w korku na autostradzie. Potrzebują też wyższego limitu kilometrów na holowanie auta po wypadku lub awarii oraz dłuższego okresu udostępniania samochodu zastępczego.

Więcej

24/08/2022

Gdzie i jakie polisy NNW szkolnego kupują Polacy? Badanie.

NNW szkolne wciąż jest jednym z najbardziej powszechnych ubezpieczeń w Polsce. Wykupuje je ponad 85% Polaków posiadających dzieci w wieku szkolnym. Szkoła wciąż dominuje jako miejsce zakupu takich ubezpieczeń. Tam kupuje je mniej więcej 3 na 4 rodziców. Rośnie popularność indywidualnych polis sprzedawanych przez agentów lub on-line. Eksperci radzą, żeby przy wyborze NNW szkolnego szczególną uwagę zwrócić na dostęp do szybkiej diagnozy i rehabilitacji po wypadku.

Więcej

28/07/2022

Będzie łatwiej o samochód zastępczy po wypadku

Poszkodowani w wypadkach będą częściej korzystać z aut zastępczych po wejściu w życie nowych rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód. Eksperci spodziewają się, że standardem stanie się przedstawianie poszkodowanym propozycji podstawienia samochodu zastępczego i zabrania uszkodzonego do warsztatu naprawczego. Już teraz Polacy coraz częściej korzystają z samochodów zastępczych w ramach usługi assistance po wypadkach lub awariach, szczególnie z segmentu premium i dostawczych.

Więcej

19/07/2022

Coraz większy popyt na auta zastępcze. Jak rozbudować flotę w czasie niedoborów?

W pierwszej połowie 2022 r. klienci Mondial Assistance korzystali z aut zastępczych przez ponad 98 tys. dni. Dla porównania rok wcześniej było to 76 tys. dni. Popyt na taką usługę może wzrosnąć po wejściu w życie rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących likwidacji szkód komunikacyjnych. Mondial Assistance zwiększy flotę pojazdów zastępczych dostępną dla klientów. Na koniec roku będzie ich ponad 37 tys., czyli około 15% więcej niż obecnie.

Więcej

23/06/2022

Zapotrzebowanie turystów na pomoc za granicą odbudowuje się po pandemii

Pierwsze pięć miesięcy tego roku pokazuje, że polscy turyści po pandemii zaczęli częściej korzystać pomocy w razie kłopotów ze zdrowiem. Mondial Assistance pomagał przeciętnie 92 osobom dziennie, podczas gdy rok temu było to 48 osób. W okresie wakacyjnym zgłoszeń od turystów jest około 40% więcej niż w pozostałych miesiącach roku. Na skutek pandemii zmieniła się konstrukcja polis i preferencje zakupowe turystów. Popularność zdobyło ubezpieczenie rezygnacji i opcje chroniące przed skutkami COVID-19.

Więcej