Centrum prasowe

16/12/2022

Sporty zimowe najdroższą z atrakcji. Kontuzje mogą kosztować majątek!

Weekendowy wypad na narty lub snowboard może być niezwykle kosztowny – nawet jeśli jest się w topowej kondycji fizycznej. Manuel Neuer, bramkarz reprezentacji Niemiec, dołączył do grona osób, które doznały poważnej kontuzji na stoku. Według ekspertów Mondial Assistance związana ze złamaniem kości podudzia akcja ratownicza, operacja i rehabilitacja to koszty sięgające setek tysięcy złotych.

Więcej

15/12/2022

Mondial Assistance w 2023 roku wyszkoli specjalistów od samochodów elektrycznych w całej Polsce

Mondial Assistance, największy podmiot na polskim rynku usług assistance, wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom rynku pojazdów elektrycznych i już teraz podnosi kompetencje specjalistów z tego zakresu. Celem działań prowadzonych wspólnie z Dekrą jest ustalenie najwyższych standardów obsługi tych pojazdów.

Więcej

26/11/2022

Nie potrzeba interwencji rodziny królewskiej, by otrzymać należytą opiekę – wystarczy dobra polisa

Bez względu, czy kopiesz piłkę w Katarze, czy jeździsz po alpejskim stoku, ubezpieczenie chroni Cię nawet przy najgorszych kontuzjach. Telefon do ubezpieczyciela pomoże Ci ochronić się przed kosztami sięgającymi setek tysięcy złotych. Nie potrzeba telefonu króla, jak w przypadku piłkarza Arabii Saudyjskiej – Yassera Al-Shahraniego, który doznał kontuzji w trakcie meczu z Argentyną podczas trwającego obecnie mundialu.

Więcej

22/11/2022

Rusza sezon narciarski. Leczenie za granicą będzie bardzo drogie, pomoże polisa turystyczna

W tegorocznym sezonie narciarskim koszty leczenia za granicą będą szczególnie wysokie. Przykładowo koszt 4-dniowej hospitalizacji i operacji kości udowej w Austrii wyniesie dzisiaj ok. 11 tys. euro. Nawet 23 tys. euro może kosztować z kolei transport medyczny poszkodowanego z Włoch do kraju. 57 proc. zgłoszeń wypadków polskich turystów ma miejsce właśnie we Włoszech i Austrii. Karta EKUZ nie ochroni przed wszystkimi kosztami leczenia za granicą, stąd nawet NFZ zaleca dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Więcej

16/11/2022

Likwidacja szkód dla nieruchomości jak w samochodowym AC

W Polsce jest ok. 29,9 mln polis assistance. Z tego typu usług korzysta dzisiaj co piąty Polak, a ich popularność systematycznie rośnie. Wg Badań Ipsos zleconych przez Mondial Assistance 83 proc. ankietowanych oczekuje od ubezpieczycieli nie tylko odszkodowania, ale też organizacji pomocy i zapewnienia usług dodatkowych. Wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom daje bezgotówkowa likwidacja szkody. Jej wybór zapewni nie tylko sprawną organizację remontu, ale także pokryje jego koszty.

Więcej

31/10/2022

Informacja o planie połączenia spółek AWP Polska Spółka z o.o. i FCHM Spółka z o.o.

Informujemy, że z dniem 28 października 2022 roku doszło do podpisania planu połączenia spółek AWP Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, (KRS nr 0000130257) i FCHM Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie, (KRS nr 0000510841).

Więcej

13/09/2022

Jakiej pomocy potrzebowali polscy turyści w minione wakacje?

Prawie 200 przypadków pomocy dziennie notował Mondial Assistance w minionym sezonie wakacyjnym. W czterech najbardziej kosztownych przypadkach udzielenia pomocy medycznej łączne wydatki przekroczyły 1 mln zł. W tym roku rekordowe koszty transportu medycznego zostały poniesione na rzecz klienta, którego trzeba było przewieźć z Meksyku do Polski. Łącznie rachunki wyniosły ponad 100 tys. zł.

Więcej

05/09/2022

Dlaczego elektryki potrzebują innego assistance?

W ciągu ostatnich trzech lat liczba nowych zarejestrowanych aut wyłącznie elektrycznych (tzw. BEV) wzrosła sześciokrotnie. Obecnie to około 26 tys. Z doświadczeń bardziej rozwiniętych rynków, wynika, że posiadacze takich aut potrzebują innego assistance na drodze. Podstawową obawą jest wyładowanie baterii w ruchu miejskim lub w trasie np. w korku na autostradzie. Potrzebują też wyższego limitu kilometrów na holowanie auta po wypadku lub awarii oraz dłuższego okresu udostępniania samochodu zastępczego.

Więcej

24/08/2022

Gdzie i jakie polisy NNW szkolnego kupują Polacy? Badanie.

NNW szkolne wciąż jest jednym z najbardziej powszechnych ubezpieczeń w Polsce. Wykupuje je ponad 85% Polaków posiadających dzieci w wieku szkolnym. Szkoła wciąż dominuje jako miejsce zakupu takich ubezpieczeń. Tam kupuje je mniej więcej 3 na 4 rodziców. Rośnie popularność indywidualnych polis sprzedawanych przez agentów lub on-line. Eksperci radzą, żeby przy wyborze NNW szkolnego szczególną uwagę zwrócić na dostęp do szybkiej diagnozy i rehabilitacji po wypadku.

Więcej