Centrum prasowe

29/12/2021

Pandemia przekonała Polaków do ubezpieczeń turystycznych i telemedycyny

Pandemia skłoniła Polaków do kupowania ubezpieczeń przed wyjazdem zagranicznym, nie tylko obejmujących leczenie, ale też koszty rezygnacji. Przekonaliśmy się też, że część porad lekarskich można uzyskać przez telefon. W pandemii było ich nawet 35 proc. więcej niż wcześniej. Ograniczenie kontaktów społecznych pokazało, że mogą być przydatne rozwiązania zapewniające zdalny monitoring stanu zdrowia osób chorych i starszych.

Więcej

23/12/2021

Świąteczno-noworoczne „niespodzianki”. Problemy z uruchomieniem samochodu.

Trudności z uruchomieniem samochodu to najczęstsza przykra niespodzianka, jaka spotyka kierowców w okresie świąteczno-noworocznym. Za większość awarii odpowiada elektronika wystawiana na ciężką próbę przez czynniki atmosferyczne. Blisko 88 % interwencji z moto assistance związanych jest właśnie z odpalaniem aut, które po dłuższym postoju odmawiają posłuszeństwa.

Więcej

21/12/2021

Omikron atakuje. Czy można się od niego ubezpieczyć przed wyjazdem za granicę?

Kolejne rządy wprowadzają nowe obostrzenia w związku z bardziej zaraźliwym wariantem wirusa SARS-CoV-2. Na przykład w Wielkiej Brytanii już sam kontakt z osobą zarażoną Omikronem może skutkować 10-dniową kwarantanną. Jeśli już wyjedziemy i zachorujemy za granicą, możemy dostać rachunek na wiele tysięcy złotych np. za wydłużony pobyt czy transport medyczny. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, czy polisa turystyczna obejmie przypadki zakażenia wirusem

Więcej