Centrum prasowe

02/12/2016

Zima i motocykl to coraz bardziej popularne połączenie

Jak wynika z danych zebranych przez Mondial Assistance w 2016 roku sprzedano ponad 100% więcej ubezpieczeń dla motocyklistów niż w 2015 roku. Można zauważyć, że Polacy przesiedli się na motocykle.

Więcej

29/11/2016

Na co zwracać uwagę planując wyjazd na narty

Rozpoczął się długo oczekiwany sezon zimowych wyjazdów. Planując pobyt w górach, zarówno polskich jak i zagranicznych, poza zadbaniem o poprawę kondycji, przygotowaniem sprzętu narciarskiego bezwzględnie należy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia, które będzie odpowiednio dopasowane do rodzaju uprawianej przez nas aktywności.

Więcej

15/11/2016

Podsumowanie długiego weekendu – z jakiej pomocy korzystaliśmy najczęściej

Miniony weekend charakteryzował się wzmożonym ruchem drogowym na terenie całego kraju.  Tego typu weekendy to czas wytężonej pracy dla firm specjalizujących się w usługach assistance.

Więcej

07/11/2016

Ubezpieczenie turystyczne niezbędne przy dalekim wyjeździe

Przełom roku to jeden z najlepszych okresów na zaplanowanie dalekiego wyjazdu na przykład do Azji, Australii lub Ameryki. Biura podróży oraz linie lotnicze oferują w tym czasie wiele atrakcyjnych ofert.

Więcej

27/10/2016

Rezygnacja z wyjazdu – dla rodzin z dziećmi korzystających z oferty first minute i wczesnych rezerwacji wakacji w Polsce

W tym sezonie urlopowym, turystyczne regiony Polski były wręcz oblegane. Dlatego rezerwacji należy dokonywać jak najszybciej.

Więcej

12/10/2016

Wpływ terroryzmu na rynek turystyczny

Z badania „Allianz Travel Insurance Vacation Confidence Indeks in the US” [1],  wynika, że 86% Amerykanów deklarowało zaniepokojenie mogącymi pojawić się podczas ich wyjazdu wakacyjnego atakami terrorystycznymi. 367 tysięcy mniej wakacyjnych wyjazdów zagranicznych wśród Polaków [2], to również efekt obawy przed zamachami i falą uchodźców.

Więcej

14/09/2016

Wizyta lekarska – najczęstsze wsparcie potrzebne podczas wakacyjnych podróży

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd zagraniczny zadeklarowało 4,5 mln osób, to o 367 tysięcy mniej niż w 2015 roku. Z danych Mondial Assistance wynika, że podczas urlopu Polacy najczęściej potrzebowali skorzystać z wizyty lekarskiej.

Więcej

05/09/2016

Pracowite lato w assistance

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w okresie wakacji zgłasza się kilkadziesiąt tysięcy osób.  W bieżacym roku o pomoc assistance poprosiło niemal tyle samo osób co w roku ubiegłym.

Więcej

23/08/2016

Ponad 545 000 Polaków w Chorwacji - ubezpieczeniowe skutki

Wg badania przeprowadzonego w maju [1] 12% Polaków planujących zagraniczny wyjazd postanowiło spędzić swój urlop w Chorwacji. Zdecydowana większość decyduje się na typowe wakacyjne miesiące: lipiec, sierpień, wrzesień.

Więcej