Centrum prasowe

18/12/2015

W grudniu i styczniu samochodowe assistance często wzywane

Z analizy wezwań samochodowego assistance od jesieni do wczesnej wiosny wynika, że grudzień i styczeń są dla kierowców najtrudniejsze. Jesienią, zimą i wczesną wiosną, ze względu na trudne warunki pogodowe, problemów z samochodem można spodziewać się niemal na co dzień.

Więcej

02/12/2015

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie narciarskie

Planując zimowy urlop i wyjazd na narty na liście do zrobienia warto zapisać ubezpieczenie i poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego. Dzięki temu na polisę wydamy dokładnie tyle, ile to konieczne, a ochrona będzie kompletna.

Więcej

03/11/2015

Drogowe assistance przydało się podczas świątecznych wyjazdów

Miniony weekend charakteryzował się wzmożonym ruchem drogowym w całym kraju. Podczas dojazdów na cmentarze assistance samochodowe przydało się bardziej niż w czasie weekendu Wszystkich Świętych rok temu.

Więcej

25/10/2015

Sprawdź, czy twoje assistance nadaje się na zimę

O samochodowym assistance słyszał już prawie każdy kierowca. Większość kierowców je ma.

Więcej

07/10/2015

Kupujesz używany samochód? Razem z nim dostajesz assistance

Kupno samochodu wiąże się z dużymi wydatkami: poza jego kosztem trzeba zapłacić podatek, uiścić opłatę rejestracyjną, zrobić przegląd, wymienić zużyte elementy. Na jednej rzeczy można jednak sporo zaoszczędzić – na assistance, które często dostajemy razem z używanym samochodem.

Więcej

21/09/2015

Coraz częściej na wakacje jeździmy we wrześniu

Koniec wakacji? Nic podobnego. Z roku na rok, coraz więcej Polaków na wakacje wyjeżdża we wrześniu i październiku.

Więcej

17/08/2015

Czy polisę turystyczną można kupić, będąc już na wakacjach?

Tylko w Chorwacji w ubiegłym roku firma Mondial Assistance udzieliła Polakom pomocy o łącznej wartości liczonej w milionach złotych. Chorwacja to jeden z najchętniej odwiedzanych latem przez Polaków krajów.

Więcej

17/07/2015

Statystyczny Polak na wakacjach.

Statystyczny Polak, który w tym roku pojedzie na wakacje ma mniej niż 60 lat, jest mieszkańcem dużego miasta, ma wyższe wykształcenie, a dochód jego gospodarstwa domowego przekracza 2 500 zł. Na wakacje pojedzie z drugą osobą, wyjazd potrwa 11 lub więcej dni, które przeznaczy głównie na zwiedzanie i wycieczki oraz wypoczynek na plaży lub basenie.

Więcej

10/07/2015

Ponad 800 tys. Polaków wybiera się do Grecji w te wakacje

Polacy w tym roku tłumnie ruszyli do Grecji. Czy wobec niepewnej sytuacji politycznej i finansowej w tym kraju powinni obawiać się o swoje bezpieczeństwo? Wg badań przeprowadzonych w maju*, tuż przed sezonem wakacyjnym, Grecja była najczęściej wskazywana jako kraj docelowy przez Polaków wybierających się na urlop (wymieniło ją 16% badanych).

Więcej