Centrum prasowe

19/12/2014

Zapomnij o wypłacie z AC jeśli nie zmieniasz opon na zimowe

Jazda na letnich oponach zimą to nie tylko brawura i brak rozsądku, ale i potencjalne kłopoty finansowe. W przypadku szkody, niektórzy ubezpieczyciele mogą odmówić wypłaty odszkodowania.

Więcej

08/12/2014

5 sytuacji, w których mężczyzna nie zmienia sam koła

Jest przynajmniej kilka sytuacji, w których mężczyzna nie zmienia sam koła.  Co każe mu, do tego błahego, jak się wydaje zadania wezwać fachowca, pomimo drwin kolegów, a nawet ironicznych spojrzeń żony? Zmiana koła to czynność zajmująca przeciętnie 15 minut, chyba że… Nie mam zapasowego koła, narzędzi   Nie każdy zawraca sobie głowę kontrolą stanu i w ogóle obecności zapasowego koła.

Więcej

17/11/2014

Jeśli nie jesteś posłem sam wybierasz - samolot czy samochód?

Doświadczenia ostatnich dni uczą, że w podróż do Madrytu lepiej polecieć samolotem, ale - jeśli nie jesteś posłem - na krótszych dystansach samochód też się sprawdzi. Każdy z tych środków lokomocji wymaga jednak nieco innego ubezpieczenia.

Więcej

17/11/2014

Po domowe assistance dzwonimy z pracy

Po fachowców do domowych napraw z assistance dzwonimy najczęściej w poniedziałek, kiedy rejestrowana jest 1/5 wszystkich zgłoszeń. Godziny, kiedy najchętniej łapiemy za telefon to pomiędzy 10 a 12.

Więcej

28/10/2014

Gorąca linia do prawnika

Według badań Naczelnej Rady Adwokackiej z usług prawnika (najczęściej notariusza) w ostatnich 10 latach korzystał zaledwie co piąty Polak. Ta liczba może dziwić, biorąc pod uwagę, że z roku na rok rośnie ilość spraw kierowanych do sądów powszechnych w Polsce.

Więcej

14/10/2014

Assistance ujarzmi żywioł

W ubiegłym roku strażacy, aż 27 tys. razy gasili pożary budynków mieszkalnych (dane Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej).

Więcej

24/09/2014

Pracowite lato w ubezpieczeniach turystycznych

Minionego lata polscy turyści za granicą częściej niż w latach poprzednich korzystali z ubezpieczenia turystycznego.  Z danych największej w Polsce firmy, świadczącej takie usługi wynika, że od lipca do sierpnia, zgłoszeń po pomoc medyczną za granicą było niemal 50% więcej, niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Więcej

12/09/2014

Koszmar minionego lata

Koszty pomocy medycznej udzielonej tego lata polskim turystom za granicą - w rekordowych przypadkach - sięgają ćwierć miliona złotych. Rachunków za leczenie i transport chorych opiewających na kwoty powyżej 50 tys.

Więcej

26/08/2014

1,5 miliona Polaków na wakacje pojedzie we wrześniu

Wg badań przeprowadzonych w maju* 10% (z 15 milionów) rodaków planujących wakacje wybiera się na nie we wrześniu. Podobna liczba na urlop pojechała we wrześniu w ubiegłym roku.

Więcej