Centrum prasowe

09/12/2013

Odpowiedzialność na nartach

Jazda na nartach, to oprócz góry przyjemności także kilka zagrożeń. Największym wcale nie musi być ryzyko kontuzji, w każdym razie nie własnej.

Więcej

09/12/2013

Ubezpieczenie na narty – rozsądny pomysł czy zbędny wydatek?

Zbliża się długo oczekiwany sezon sportów zimowych. Wg szacunkowych danych w Polsce na nartach jeździ około 8 mln osób.

Więcej

09/12/2013

Ile kosztuje wypadek na nartach?

Wypadek na zagranicznym stoku narciarskim to wydatek nawet 50 tysięcy złotych. Większa dostępność wyciągów, niedrogi sprzęt i tanie loty powodują, że na kilkudniowy, zagraniczny wyjazd na narty stać coraz więcej Polaków.

Więcej

09/12/2013

Taniej, bezpieczniej i pewniej zimą

Jazda z zamkniętym szybami – 20% mniej paliwa, hamowanie silnikiem – oszczędność 10%, rezygnacja z dynamicznej jazdy nawet do 47% mniejsze zużycie paliwa*. Są sposoby, żeby zimą nie tylko jeździć taniej ale i bezpieczniej.

Więcej

26/09/2013

Innowacyjne ubezpieczenia z innowacyjną kampanią reklamową

Sklep internetowy z polisami turystycznymi to wspólne przedsięwzięcie Mondial Assistance i  wydawnictwa G+J (Gruner+Jahr), właściciela takich tytułów jak National Geographic, Traveler czy Focus. Sklep jest już dostępny pod adresem 

Więcej

26/09/2013

Ubezpieczenia podróżne dostępne na Eurolot.com

Mondial Assistance i Eurolot uruchomiły wspólną sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w wersji on-line na stronie 

Więcej

20/09/2013

Najdroższe wakacje w życiu

W minione wakacje sporo mówiło się o wysokich kosztach leczenia Polaków wyjeżdzających na zagraniczne urlopy. Mondial Assistance sprawdził co, ile i gdzie kosztowało najwięcej.

Więcej

02/09/2013

W Polsce ubezpieczenia turystyczne najtańsze w Europie

Polak wyjeżdżający na wakacje może wykupić ubezpieczenie turystyczne za mniej niż 10 zł (w przeliczeniu na dzień pobytu). Mieszkańcy innych krajów płacą znacznie więcej – Węgrzy w przeliczeniu 12 zł, Niemcy ponad 25 zł, a Rumuni 28 zł.

Więcej

26/07/2013

MSZ ostrzega, ale niemal co drugi z nas ryzykuje

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w wydanym niedawno komunikacie ostrzega: wyjeżdżając z kraju, pamiętajmy o ubezpieczeniu. Jednak wg badań aż 42% wybierających się w tym roku na wakacje za granicę nie planuje się ubezpieczyć.

Więcej