wróć do listy aktualności

09/05/2023

Zainteresowanie assistance domowym poza miastami wzrosło o ponad 25% w ciągu roku!

Zainteresowanie assistance domowym poza miastami wzrosło o ponad 25% w ciągu roku!

Usługi assistance domowego szybko zyskują na znaczeniu wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy - bez względu na płeć - coraz bardziej cenią sobie pomoc asystora w przypadku domowych awarii. Zgodnie z wynikami 12. edycji badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”, już 2/3 mieszkańców mniejszych miejscowości oczekuje od asystora organizowania pomocy w trudnych sytuacjach. Zdaniem ekspertów Mondial Assistance, widoczne są duże różnice w korzystaniu z usług pomocowych przez poszczególne grupy klientów – związane one są przede wszystkim z miejscem zamieszkania poszkodowanych.

 

„Na pierwszy rzut oka, profile osób korzystających z assistance w miastach oraz na wsi wydają się być zbliżone – zarówno pod względem wykształcenia, jak i wieku. Główną różnicą jest wielkość gospodarstwa domowego, gdyż na wsi aż 86% korzystających z usług assistance zamieszkuje trzyosobowe i większe gospodarstwa domowe. Dla porównania, w miastach z takich gospodarstw pochodzi zaledwie co drugi konsument” – komentuje Piotr Ruszowski, prezes Mondial Assistance.

 

Mieszkańcy wsi coraz chętniej korzystają z assistance domowego

Mieszkańcy wsi coraz bardziej cenią sobie pomoc asystora w przypadku domowych awarii. Zainteresowanie assistance domowym w tych niewielkich miejscowościach wzrosło rok do roku o ponad 25%! Przyczyn takiej zmiany eksperci Mondial Assistance upatrują nie tylko w inflacji, ale również niewielkiej liczbie dostępnych fachowców. Jak kontynuuje prezes Mondial Assistance:

„Braki w specjalistach, które z roku na rok są coraz bardziej zauważalne, w pierwszej kolejności uderzają właśnie w mieszkańców mniejszych miejscowości – fachowcy mogą po prostu więcej zarobić w dużych miastach. Assistance domowe z bezgotówkową likwidacją szkód eliminuje ten problem – fachowiec jest zawsze dostępny, należy do bazy wykwalifikowanych specjalistów i nie trzeba na niego czekać dłużej niż kilka dni”.

 

Preferencje w likwidacji szkód

Zarówno w miastach, jak i na wsi zmalała liczba chętnych do otrzymywania środków finansowych w ramach odszkodowania. Obecnie już prawie 60% mieszkańców miast preferuje uzyskanie kompleksowej pomocy w naprawie szkody. Do takiej formy pomocy rośnie również liczba chętnych na wsi. Obecnie już 54% mieszkańców obszarów wiejskich postawiłoby na bezgotówkową likwidację szkód – oznacza to wzrost rok do roku o 9 pp.

 

W miastach najczęściej zgłaszaną szkodą domową są zalania (71%) a awarie urządzeń elektrycznych, kradzieże, czy uszkodzenia spowodowane gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi nie przekraczają 10% zdarzeń. Dla porównania na wsiach, mimo iż zalania są dalej najczęściej zgłaszaną awarią, stanowią one zaledwie 41% szkód. Zdecydowane częściej niż w miastach są zgłaszane zniszczenia spowodowane burzami czy wichurami - stanowią blisko 30% wszystkich zgłoszeń. Ponadto ponad 10% szkód to awarie urządzeń elektrycznych oraz wyposażenia domu.

 

 

W jakich grupach wiekowych assistance domowe jest najpopularniejsze?

Assistance domowe najbardziej cenią osoby młode (18-29 lat) z obszarów wiejskich, gdzie blisko 60% respondentów uznało je za ważniejsze niż inne usługi pomocowe, takie jak assistance motoryzacyjne czy medyczne. Dla porównania zaledwie 43% młodych dorosłych z miast było tego samego zdania. W pozostałych grupach wiekowych, bez względu na miejsce zamieszkania, assistance domowe jako atrakcyjną usługę uważał co drugi respondent.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

05/09/2018

Awarie Polaków podczas wakacji

W okresie wakacji, jak co roku, do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance z prośbą o pomoc zgłasza się kilkadziesiąt tysięcy osób. Jest to czas wytężonej pracy dla osób pracujących w firmach specjalizujących się w usługach assistance.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej