wróć do listy aktualności

05/11/2009

Z polisą w podróż służbową

W pierwszej połowie roku  w celach służbowych przyjechało do naszego kraju około 1,5 mln osób. Z myślą o obcokrajowcach pracujących w Polsce i ich rodzinach, Allianz Polska we współpracy z Mondial Assistance stworzył ubezpieczenie turystyczne gwarantujące ochronę także podczas pracy zarobkowej za granicą.  Ideą przyświecającą stworzeniu polisy Traper było zapewnienie kompleksowej ochrony podczas zagranicznej podróży służbowej i długotrwałej delegacji. Obejmuje ona rozbudowany zakres ryzyk, w tym: koszty leczenia i assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków, poszukiwanie i ratownictwo, OC, a także bagaż podróżny i sprzęt sportowy. Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia gwarantowany jest zwrot kosztów w przypadku odwołania podróży lub wcześniejszego z niej powrotu, anulowania noclegów w hotelu, czy rezygnacji z biletu. Polisa została także wzbogacona o usługi przydatne w codziennym życiu często podróżującego biznesmana, tzn. Infolinię Podróże, organizację zastępstwa w podróży służbowej oraz kierowcę zastępczego. Dla wielbicieli golfa zagwarantowana została możliwość ubezpieczenia sprzętu oraz kosztów rezygnacji z gry. -W czasie, kiedy blisko 70% transakcji jest zawieranych przez telefon, natychmiastowość działania ma w biznesie niebagatelne znaczenie. Wypadek, opóźnienie lotu czy inne nieszczęśliwe zrządzenie losu mogą oznaczać duże straty dla firmy. Dlatego tym wszystkim, którzy znajdują się w podróży służbowej, wraz z Allianz, zaoferowaliśmy ubezpieczenie gwarantujące natychmiastową pomoc, niezależnie od sytuacji oraz miejsca na świecie, w którym się znajdują.  – mówi Agnieszka Walczak-Kuc, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w Mondial Assistance. Wyróżnikiem produktu jest niewielki zakres wyłączeń. Polisa Traper zapewnia ochronę ubezpieczeniową podczas  wyjazdu  nawet w razie nieoczekiwanej wojny lub ataku terrorystycznego. W takich sytuacjach Allianz i Mondial Assistance gwarantują pomoc w ramach: organizacji i pokrycia kosztów wizyty lekarskiej i hospitalizacji, transportu medycznego oraz transportu zwłok. Cena ubezpieczenia Traper zaczyna się już od 225 zł. Polisę można nabyć u agentów Allianz.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej