wróć do listy aktualności

05/11/2009

Z polisą w podróż służbową

W pierwszej połowie roku  w celach służbowych przyjechało do naszego kraju około 1,5 mln osób. Z myślą o obcokrajowcach pracujących w Polsce i ich rodzinach, Allianz Polska we współpracy z Mondial Assistance stworzył ubezpieczenie turystyczne gwarantujące ochronę także podczas pracy zarobkowej za granicą.  Ideą przyświecającą stworzeniu polisy Traper było zapewnienie kompleksowej ochrony podczas zagranicznej podróży służbowej i długotrwałej delegacji. Obejmuje ona rozbudowany zakres ryzyk, w tym: koszty leczenia i assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków, poszukiwanie i ratownictwo, OC, a także bagaż podróżny i sprzęt sportowy. Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia gwarantowany jest zwrot kosztów w przypadku odwołania podróży lub wcześniejszego z niej powrotu, anulowania noclegów w hotelu, czy rezygnacji z biletu. Polisa została także wzbogacona o usługi przydatne w codziennym życiu często podróżującego biznesmana, tzn. Infolinię Podróże, organizację zastępstwa w podróży służbowej oraz kierowcę zastępczego. Dla wielbicieli golfa zagwarantowana została możliwość ubezpieczenia sprzętu oraz kosztów rezygnacji z gry. -W czasie, kiedy blisko 70% transakcji jest zawieranych przez telefon, natychmiastowość działania ma w biznesie niebagatelne znaczenie. Wypadek, opóźnienie lotu czy inne nieszczęśliwe zrządzenie losu mogą oznaczać duże straty dla firmy. Dlatego tym wszystkim, którzy znajdują się w podróży służbowej, wraz z Allianz, zaoferowaliśmy ubezpieczenie gwarantujące natychmiastową pomoc, niezależnie od sytuacji oraz miejsca na świecie, w którym się znajdują.  – mówi Agnieszka Walczak-Kuc, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w Mondial Assistance. Wyróżnikiem produktu jest niewielki zakres wyłączeń. Polisa Traper zapewnia ochronę ubezpieczeniową podczas  wyjazdu  nawet w razie nieoczekiwanej wojny lub ataku terrorystycznego. W takich sytuacjach Allianz i Mondial Assistance gwarantują pomoc w ramach: organizacji i pokrycia kosztów wizyty lekarskiej i hospitalizacji, transportu medycznego oraz transportu zwłok. Cena ubezpieczenia Traper zaczyna się już od 225 zł. Polisę można nabyć u agentów Allianz.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej