wróć do listy aktualności

06/11/2012

Z jakiej pomocy korzystaliśmy w miniony weekend – podsumowanie alternatywnej akcji „Znicz”

Akcja „Znicz” to czas wytężonej pracy nie tylko dla Policji. W gotowości do niesienia pomocy były także firmy oferujące ubezpieczenia assistance. Jak miniony weekend przebiegł z ich punktu widzenia?

Aż 5 dni na odwiedzenie grobów bliskich to dla większości Polaków dobra wiadomość. Dla firm asystenckich oznaczało to wzmożony stan gotowości od 31.10 do 04.11. Najczęstsze wezwania były związane z holowaniem samochodu (57%*), naprawą pojazdu na miejscu zdarzenia (21%) i wykorzystaniem auta zastępczego (20%). Do najczęstszych przyczyn korzystania z pomocy należały w miniony weekend awaria samochodu (71%) i wypadek (27%). Najwięcej wezwań odnotowano w województwie mazowieckim, co wydaje się naturalne, biorąc pod uwagę jego centralne położenie i potencjał ludnościowy. Inne województwa, gdzie firmy assistance miały dużo pracy, to śląskie (12% wszystkich wezwań), dolnośląskie (9%) i małopolskie (7%). Najmniej próśb o wsparcie dotarło z województw lubuskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i opolskiego. W porównaniu z odpowiednim okresem w ubiegłym roku spadła ilość wezwań w województwach łódzkim i lubuskim a wzrosła w dolnośląskim i pomorskim.

Komentuje Agnieszka Walczak, Członek Zarządu Mondial Assistance, właściciela portalu pomoc-fachowcow.pl: 
Rodzinne wyjazdy często w odległe i mało znane miejsca, tak jak to ma miejsce w okresie Wszystkich Świętych, to czas, kiedy szczególnie zależy nam na bezpiecznym, komfortowym i bezproblemowym poruszaniu się samochodem. Niestety wzmożony ruch na drogach powoduje, że czasem spotykają nas trudne sytuacje. Bardzo często dopiero wtedy orientujemy się, do czego służy ubezpieczenie assistance, które bezpłatnie dostaliśmy podczas wykupywania polisy OC/AC. Komfort przerzucenia zmartwienia na fachowców, w dodatku jeśli można to zrobić zaledwie jednym telefonem i możliwość kontynuowania podróży są bezcenne. Policyjne statystyki informują, że w miniony weekend wypadków było mniej niż rok temu. Trudno o jednoznaczną ocenę, co jest tego powodem – być może skuteczne apele policji, może coraz lepszy stan dróg w Polsce, czy też w miarę dobre warunki atmosferyczne. Bez względu na przyczynę należy się cieszyć z takiego stanu rzeczy, również w historii Mondial Assistance można wskazać kilka takich weekendów listopadowych gdzie pracy w tym okresie było znacznie więcej.


Policyjna akcja Znicz: 
W czasie trwającej w tym roku 5 dni akcji „Znicz”, na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych ujawnili 1837 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości. Akcja „Znicz” zakończyła się w niedzielę, a udział w niej wzięło około 10 tysięcy funkcjonariuszy. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej