wróć do listy aktualności

20/07/2009

W kraju czy zagranicą? - wakacyjne dylematy Polek

Do niedawna wyjazd latem i zimą należał do standardów. W wakacje Polki chętnie wybierały zagraniczne kurorty, gdzie upalna pogoda, dobra infrastruktura oraz godna poznania okolica  stanowiły gwarancję udanego wypoczynku. Ten rok jest inny. Uszczuplone domowe budżety zmuszają do podejmowania trudnych wyborów. Modne bikini, droga szminka czy nowy samochód dawno już opuściły listy zakupowe. Kolejną pozycją, którą Polki wykreślają, jest urlop.

Zaledwie 59% respondentek, które w ubiegłym roku wyjechały na samodzielnie zorganizowany urlop, w tym roku zamierza to powtórzyć. Co 10 – podejmie decyzję w ostatniej chwili. 30% Polek wie już na pewno, że tegoroczne wakacje spędzi w domu.

Urlopowe wyjazdy będą krótsze i rzadsze niż rok wcześniej. W tym roku 2/3 naszych rodaczek zamierza tylko raz wyjechać na wakacje. Dwie zagraniczne podróże deklaruje zaledwie co 4 Polka. 37% skróci urlop w porównaniu do ubiegłego roku, a  27% - zamiast zagranicznego wyjazdu wybierze tańszy, w granicach Polski.

Podstawową przyczyną, dla której Polki rezygnują z urlopu jest przezorność - wynika z badania Mondial Assistance. Mimo iż na co dzień wystarcza im pieniędzy, to jako powód braku wakacji podają konieczność odmówienia sobie luksusowych przyjemności.  

-Polki są bardzo rozsądne, a to właśnie one, w większości odpowiadają za domowe  budżety. Dlatego wolą odłożyć pieniądze na tzw. „czarną godzinę” niż przeznaczyć je na dość kosztowny wypoczynek. Dodatkowo wydatkom nie sprzyja niepewna sytuacja na rynku pracy. – tłumaczy Agnieszka Walczak-Kuc, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Mondial Assistance.

W poszukiwaniu oszczędności Polki, które decydują się na wyjazd, poświęcają komfort podróżowania, wybierając samochód jako tańszy środek transportu. Tylko 37% będzie podróżować samolotem.

Badanie „Urlopy 2009” zostało przeprowadzone przez IQS and QUANT Group na zlecenie Mondial Assistance na próbie 500 osób, które w 2008 roku na własną rękę wyjechały zagranicę.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej