wróć do listy aktualności

09/03/2015

Volvo jeszcze bezpieczniejsze

Rusza polska wersja systemu Volvo On Call, który pomoże w samoczynnym wezwaniu pomocy drogowej i pogotowia w razie wypadku czy zdalnie zablokuje pojazd w przypadku kradzieży. Posiadacze wybranych samochodów Volvo, w sytuacjach awaryjnych będą mogli liczyć na szeroki wachlarz usług pomocowych dostarczanych przez Mondial Assistance.
 
System Volvo On Call zapewnia bezpośrednie połączenie z operatorem Mondial Assistance, dzięki przyciskowi SOS znajdującemu się w samochodzie. Powiadomienie może też zostać wysłane automatycznie, jeśli w wyniku kolizji uruchomią się poduszki powietrzne lub napinacze pasów bezpieczeństwa. Dzięki temu operator zlokalizuje pojazd, a następnie pomoże dotrzeć do miejsca wypadku policji, pogotowiu ratunkowemu oraz pozostałym służbom. Równocześnie będzie się starał skontaktować z kierowcą poprzez zintegrowany telefon i będzie mu towarzyszył, aż do momentu dotarcia pomocy. Centrum operacyjne Mondial Assistance otrzyma automatyczne powiadomienie także przy próbie włamania do pojazdu. W razie kradzieży, system za pomocą ukrytego modułu GSM 3G, będzie śledził trasę jego przemieszczania się. Dostępna jest też pomoc przy zgubienia kluczyków – operator po weryfikacji dzwoniącego będzie mógł zdalnie otworzyć auto.
 
Początki systemu sięgają 2001 roku, kiedy po raz pierwszy stosowano go w uproszczonej formie w Szwecji. Od kilku lat działa w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy krajach Beneluxu.
- Szeroki zakres zastosowania systemu Volvo On Call, szczególnie automatyczne powiadamianie centrum operacyjnego w sytuacjach krytycznych, daje ogromne możliwości skuteczniejszego wsparcia  posiadaczy auta wyposażonego w to rozwiązanie. Cieszy nas, że producenci samochodów przy wdrażaniu rozwiązań ułatwiających życie kierowców, równie dużo uwagi poświęcają kwestiom bezpieczeństwa  – mówi Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance.
 
System oferuje też duże możliwości sterowania pojazdem w oparciu o aplikację na smartfona (dostępną dla systemów Android, Windows Phone, iOS). Aplikacja daje możliwość zdalnego sprawdzenia poziomu paliwa, uruchomienia silnika, zablokowania samochodu, lokalizacji pojazdu na mapie, czy uruchomienia nagrzewnicy lub klimatyzacji. 
wróć do listy aktualności

Czytaj także

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej