wróć do listy aktualności

20/11/2017

Ubezpieczenie opon – dobre zabezpieczenie dla kierowców

Ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie opon jako dodatek do polisy komunikacyjnej, a także przy zakupie opon. Ubezpieczenie zazwyczaj zapewnia pokrycie kosztów holowania do serwisu wulkanizacyjnego, naprawy opony lub zwrot kosztów nowej opony. 
 
W Polsce sprzedaż opon samochodowych stale rośnie. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego w segmencie samochodów osobowych, w pierwszym półroczu 2017 roku, odnotowano wzrost sprzedaży opon o 7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Znaczna część transakcji odbywa się za pośrednictwem sklepów internetowych. 
 
- W pierwszym półroczu 2017 sprzedaliśmy w sumie o 28,3  proc. więcej opon niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wraz ze wzrostem sprzedaży produktu bazowego wzrasta również udział sprzedaży ubezpieczeń. Coraz wyższa świadomość klientów dotycząca ewentualnych zagrożeń czyhających na drodze sprawia, że z roku na rok odnotowujemy wzrost zakupu opon z ubezpieczeniem względem wszystkich zamówień, a co za tym idzie większe grono zadowolonych klientów – mówi Adrian Kosmeja, Zastępca Kierownika Działu Obsługi Klienta w OPONEO.
 
- Ubezpieczenie opon staje się coraz popularniejsze wśród klientów. Koszt rocznego ubezpieczenia czterech opon o wartości 1200 złotych wynosi około 60 złotych. Tego typu polisy pojawiają się w ofercie ubezpieczycieli coraz częściej. Wprowadzają je również dealerzy. Wybierając ubezpieczenie opon warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia oraz cenę. Bardzo ważne jest to jaką ilość zdarzeń ono obejmuje. Niektórzy ubezpieczyciele zakresem ochrony ubezpieczeniowej obejmują nie tylko opony, ale również inne elementy, które zostały uszkodzone na skutek złej nawierzchni na drodze np. felgi, obręcze – mówi Łukasz Odalski z agencji ubezpieczeniowej Optima Risk.
 
Zakres ochrony 
Podstawowy zakres ochrony obejmuje wymianę koła na miejscu zdarzenia, a jeśli jest to niemożliwe transport samochodu do warsztatu wulkanizacyjnego. 
 
- Kupując nowe opony warto nabyć do nich ubezpieczenie o rozszerzonym zakresie ochrony, które w przypadku poważnego uszkodzenia ogumienia gwarantują również zwrot kosztów zakupu nowej opony. Cena opony jest wysoka, a o uszkodzenie nietrudno. Koszt polisy w stosunku do ceny opony jest relatywnie niski, zaczyna się od kilkunastu złotych za sztukę. W momencie gdy pojawi się nieprzewidziana, ekstremalna sytuacja na drodze na pomoc ubezpieczyciela można liczyć na terenie Polski, a nawet Europy – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.  
 
 
Dlaczego warto mieć ubezpieczenie?
Coraz rzadziej nowe samochody wyposażone są w koło zapasowe. Oferowane w zamian zestawy naprawcze nie zawsze są skuteczne. 
 
- Dla niektórych kierowców naprawa może być ogromnym wyzwaniem. Szczególnie im polecamy takie ubezpieczenie. Również dla osób przemierzających długie dystanse, nowe trasy, często daleko od miejsca zamieszkania, ubezpieczenie jest bardzo przydatne.  Posiadając takie zabezpieczenie wystarczy jeden telefon do Centrum Operacyjnego i wysłany na miejsce fachowiec rozwiąże problem - dodaje Piotr Ruszowski. 
 
wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej