wróć do listy aktualności

20/11/2017

Ubezpieczenie opon – dobre zabezpieczenie dla kierowców

Ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie opon jako dodatek do polisy komunikacyjnej, a także przy zakupie opon. Ubezpieczenie zazwyczaj zapewnia pokrycie kosztów holowania do serwisu wulkanizacyjnego, naprawy opony lub zwrot kosztów nowej opony. 
 
W Polsce sprzedaż opon samochodowych stale rośnie. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego w segmencie samochodów osobowych, w pierwszym półroczu 2017 roku, odnotowano wzrost sprzedaży opon o 7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku. Znaczna część transakcji odbywa się za pośrednictwem sklepów internetowych. 
 
- W pierwszym półroczu 2017 sprzedaliśmy w sumie o 28,3  proc. więcej opon niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wraz ze wzrostem sprzedaży produktu bazowego wzrasta również udział sprzedaży ubezpieczeń. Coraz wyższa świadomość klientów dotycząca ewentualnych zagrożeń czyhających na drodze sprawia, że z roku na rok odnotowujemy wzrost zakupu opon z ubezpieczeniem względem wszystkich zamówień, a co za tym idzie większe grono zadowolonych klientów – mówi Adrian Kosmeja, Zastępca Kierownika Działu Obsługi Klienta w OPONEO.
 
- Ubezpieczenie opon staje się coraz popularniejsze wśród klientów. Koszt rocznego ubezpieczenia czterech opon o wartości 1200 złotych wynosi około 60 złotych. Tego typu polisy pojawiają się w ofercie ubezpieczycieli coraz częściej. Wprowadzają je również dealerzy. Wybierając ubezpieczenie opon warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia oraz cenę. Bardzo ważne jest to jaką ilość zdarzeń ono obejmuje. Niektórzy ubezpieczyciele zakresem ochrony ubezpieczeniowej obejmują nie tylko opony, ale również inne elementy, które zostały uszkodzone na skutek złej nawierzchni na drodze np. felgi, obręcze – mówi Łukasz Odalski z agencji ubezpieczeniowej Optima Risk.
 
Zakres ochrony 
Podstawowy zakres ochrony obejmuje wymianę koła na miejscu zdarzenia, a jeśli jest to niemożliwe transport samochodu do warsztatu wulkanizacyjnego. 
 
- Kupując nowe opony warto nabyć do nich ubezpieczenie o rozszerzonym zakresie ochrony, które w przypadku poważnego uszkodzenia ogumienia gwarantują również zwrot kosztów zakupu nowej opony. Cena opony jest wysoka, a o uszkodzenie nietrudno. Koszt polisy w stosunku do ceny opony jest relatywnie niski, zaczyna się od kilkunastu złotych za sztukę. W momencie gdy pojawi się nieprzewidziana, ekstremalna sytuacja na drodze na pomoc ubezpieczyciela można liczyć na terenie Polski, a nawet Europy – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.  
 
 
Dlaczego warto mieć ubezpieczenie?
Coraz rzadziej nowe samochody wyposażone są w koło zapasowe. Oferowane w zamian zestawy naprawcze nie zawsze są skuteczne. 
 
- Dla niektórych kierowców naprawa może być ogromnym wyzwaniem. Szczególnie im polecamy takie ubezpieczenie. Również dla osób przemierzających długie dystanse, nowe trasy, często daleko od miejsca zamieszkania, ubezpieczenie jest bardzo przydatne.  Posiadając takie zabezpieczenie wystarczy jeden telefon do Centrum Operacyjnego i wysłany na miejsce fachowiec rozwiąże problem - dodaje Piotr Ruszowski. 
 
wróć do listy aktualności

Czytaj także

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej