wróć do listy aktualności

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

- Obecnie bardzo modne i potrzebne są usługi wynikające ze zmian technologicznych np. telemedycyna. Na rozwój tego segmentu kładziemy duży nacisk. Przedrostek „tele” zmienił nie tylko medycynę, ale również usługi assistance. Od kilku lat nasi klienci coraz częściej i chętniej korzystają ze zdalnych konsultacji medycznych. W naszej ofercie pojawiły się również zdalne badania np. telemonitoring EKG, oraz konsultacje tele i wideomedyczne. Nowością na rynku są e-recepty, które są dużym ułatwieniem dla pacjentów i lekarzy. My również idziemy w tym kierunku. – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Narzędzie dla osób starszych i z problemami kardiologicznymi
Zaawansowane systemy monitorujące pozwalają na obserwację stanu pacjenta 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Niewielkie urządzenia, w formie zegarka, do którego podłączony jest pacjent, w momencie zagrożenia życia lub zdrowia wysyłają sygnał do osób dyżurujących w Centrum Alarmowym.

- W takiej sytuacji nasi pracownicy podejmują niezbędne czynności, aby pomóc pacjentowi na odległość lub wzywają do niego pomoc. W ostatnich latach mocno stawialiśmy i nadal będziemy stawiać na rozbudowane pakiety z ochroną zdrowia gwarantujące dostęp do urządzeń telemedycznych, konsultacji medycznych, lekarzy specjalistów i badań. Wykorzystanie technologii medycyny zdalnej, od monitoringu pracy serca, po wideo i telekonsultacje to jest coś nad czym się skupiamy – dodaje Piotr Ruszowski.

Nowości na rynku
Innowacją w obszarze telemedycyny jest program przeznaczony dla pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi np. z chorobą Alzheimera, Parkinsona, ze stwardnieniem rozsianym, po wypadku, który doprowadził do urazu mózgu.

– Jest to program komputerowy przeznaczony do samodzielnych ćwiczeń zarówno ruchowych jak i poznawczych. Wspiera on pacjenta w domowej telerehabilitacji. Po uruchomieniu komputera zawierającego specjalny program pacjent widzi na ekranie swoje odbicie i stara się np. złapać bądź przesunąć pojawiające się przedmioty - dodaje Piotr Ruszowski.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej