wróć do listy aktualności

05/05/2009

Rewolucja w ubezpieczeniach turystycznych

1215 zł to, według Instytutu Turystyki, średni wydatek przeciętnego polskiego turysty na wyjazd zagraniczny poniesiony przed podróżą w ciągu trzech kwartałów 2008 r. Nieprzewidziana sytuacja uniemożliwiająca wyjazd na wakacje oznacza podwójną stratę – z jednej strony duże rozczarowanie, z drugiej - przepadek wpłaconych środków. Z opcją AllRisk koszty rezerwacji są bezpieczne – niezależnie od ilości dni, jakie pozostały do wyjazdu, Mondial Assistance gwarantuje zwrot wpłaconych środków – do 80% wartości wycieczki. Sąsiad zalał mieszkanie?  Dziecko się rozchorowało?  Niemal każdy powód jest dobry, wystarczy go udokumentować!

-Wakacje to dla wielu Polaków znacząca pozycja w budżetach domowych, zwłaszcza w dobie kryzysu gospodarczego. Tym bardziej dotkliwy, w razie konieczności odwołania wyjazdu, jest przepadek środków, które przeznaczyliśmy na podróż. Z myślą o portfelach naszych klientów przygotowaliśmy polisę, która gwarantuje ochronę kapitału zainwestowanego w wakacje. W ramach polisy AllRisk przejmujemy na siebie ryzyko związane z okolicznościami uniemożliwiającymi wyjazd.– tłumaczy Robert Drozd odpowiedzialny w Mondial Assistance za ubezpieczenia turystyczne.

AllRisk to nowatorski produkt ubezpieczeniowy stworzony przez Mondial Assistance. Stanowi uzupełnienie kompleksowego lub rodzinnego wariantu ubezpieczenia turystycznego dostępnego w biurach oraz na stronie internetowej Neckermanna. W jego ramach ubezpieczyciel przejmuje ryzyko odwołania lub wcześniejszego powrotu z wyjazdu turystycznego. Produkt nie zawiera wykluczeń – wystarczy udokumentowany powód, aby otrzymać zwrot kosztów. Potwierdzeniem uprawniającym do wypłaty świadczenia z polisy może być dokumentacja medyczna,  zaświadczenie z policji czy działu kadr.

-Do tej pory brakowało ubezpieczenia, które gwarantowałoby zwrot kosztów w razie nieprzewidzianej sytuacji. Było to możliwe jedynie w ściśle określonych przypadkach, np. ciężka choroba. Obecne rozwiązanie jest niezwykle korzystne dla klientów. Dzięki AllRisk, niezależnie od zdarzeń losowych, ich oszczędności przeznaczone na wyjazd są bezpieczne. – mówi Rafał Grunwald, Marketing Manager w Neckermann Polska.

Mondial Assistance jest wieloletnim partnerem i gwarantem ubezpieczenia biura podróży Neckermann.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej