wróć do listy aktualności

05/09/2016

Pracowite lato w assistance

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w okresie wakacji zgłasza się kilkadziesiąt tysięcy osób.  W bieżacym roku o pomoc assistance poprosiło niemal tyle samo osób co w roku ubiegłym. 
 
Polacy wyjeżdzający na wakacje częściej niż w latach poprzednich  jako środek transportu wybierali samochód. W porównaniu do analogicznego okresu z 2015 roku, aż o 5% wzrosła liczba osób, które jadąc na wakacje za granicę jako środek transportu wybrało własny samochód. W Polsce ten wzrost wyniósł 2% - komentuje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.
 
Podróż samochodem to głównie awarie
Podróż własnym samochodem to bardzo komfortowa oraz ulubiona przez Polaków forma dotarcia na wakacje. Jest to jednak spore wyzwanie dla osób pracujących w Centrum Operacyjnym Mondial Assistance. 
 
Porównując regularnie zbierane dane można zauważyć, że dominującą przyczyną zgłoszeń jest awaria samochodu. W lipcu i w sierpniu, na terenie Polski było to 69% zgłoszeń, a zagranicą 83%. Wypadki stanowiły 27% (Polska) oraz 12% (zagranica) zgłoszeń - mówi Piotr Ruszowski. 
 
Do czego najczęściej przydaje się polisa 
Każdego roku podczas wakacji wzrasta liczba osób, które potrzebują pomocy assistance. W przypadku kierowców, którzy korzystali z usług Mondial Assistance na terenie Polski przeważały powiadomienia związane z zapotrzebowaniem na holowanie pojazdu. Było to 56% wszystkich zgłoszeń. Na drugim miejscu znalazły się interwencje związane z naprawą samochodu na miejscu 15%, a na kolejnym prośba o samochód zastępczy 13%.  
 
W przypadku kierowców korzystających z usług pomocowych poza granicami Polski podobno w te jak i w zeszłe wakacje dominowało holowanie. Było to 71% i 73% odpowiednio w 2016 i 2015 roku. Centrum Operacyjne odnotowało wzrost zapotrzebowania na udostępnienie samochodu zastępczego (8%). W 2015 roku takich zgłoszeń było 5% - dodaje Piotr Ruszowski.  
 
Gdzie potrzebujemy pomocy
Największe zapotrzebowanie na usługi pomocowe poza granicami Polski pochodziło z Niemiec (29%). Było to jednak o 3% mniej w zestawieniu z danymi za lipiec i sierpień 2015 roku. Wzrost odsetek zdarzeń zanotowano w Chorwacji (13% w porównaniu do 10% w zeszłe lato). 10% i 8% zgłoszeń pochodziło od klientów z terenu Włoch oraz Francji, a 7% z terenu Czech. 
 
Od lat z terenu Niemiec przyjmujemy najwięcej zgłoszeń. Jest to spowodowane zapewne wyjazdami głównie o charakterze zawodowym, a nie wakacyjnym. Wzrost zgłoszeń z terenu Chorwacji wynika z faktu, że w tym roku ponad pół miliona Polaków postanowiło swój urlop spędzić właśnie tam  – dodaje Piotr Ruszowski. 
wróć do listy aktualności

Czytaj także

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej