wróć do listy aktualności

17/11/2008

Pokolenie assistance

Jeszcze kilka lat temu assistance kojarzyło się wyłącznie z holowaniem samochodu w razie awarii. Dziś jest nieodłącznym towarzyszem. Jest z Tobą na każdym kroku – od okresu prenatalnego, aż po jesień życia. Assistance – wsparcie i pewność, że w każdych okolicznościach wystarczy jeden telefon, aby uzyskać pomoc.

Pierwszy krok w korzystaniu z assistance to okres prenatalny. Przez całą ciążę i tuż po porodzie 24 godziny na dobę młodej mamie towarzyszą lekarze z Centrum Operacyjnego Mondial Assistance. Infolinia Baby Assistance to specjalistyczna usługa dedykowana kobietom spodziewającym się dziecka. Grono wyspecjalizowanych lekarzy czuwa nieustannie, aby w razie konieczności udzielić natychmiastowego wsparcia w tym trudnym okresie. Wystarczy wykręcić jeden numer telefonu, a dyżurujący specjaliści w trakcie rozmowy udzielą fachowej porady – odpowiedzą na pytania dot. ciąży, jej objawów, badań prenatalnych, a także położnych i szkół rodzenia. Udzielą wskazówek, jak przygotować się do porodu i nauczą, jak prawidłowo pielęgnować niemowlę.

Wraz z dzieckiem rosną jego potrzeby. Pierwszy komputer to w jego życiu duże wydarzenie. W nagłej sytuacji fachową poradą i pomocą służą specjaliści z PC Assistance. Naprawa sprzętu w miejscu zamieszkania, problemy z oprogramowaniem, zdalna pomoc? Aby skorzystać z pomocy wystarczy wykręcić jeden numer telefonu! Zgoda na samodzielny wakacyjny wyjazd dziecka to niełatwa decyzja. Wiąże się z dużym stresem dla rodziców. Dlatego wyposażają swoje pociechy w szereg dobrych rad, a do plecaka pakują polisę turystyczną z opcją assistance. Dzięki temu zyskają pewność, że ich dziecko w razie kłopotów uzyska natychmiastową, fachową pomoc.

Polisa oferowana przez Mondial Assistance International obejmuje m.in. pomoc medyczną, poszukiwanie i ratownictwo, pomoc w razie kradzieży dokumentów, przekazanie wiadomości. Do dyspozycji jest także Infolinia Podróże, w ramach której konsultanci odpowiadają na pytania 24 godziny na dobę.

Bezpieczny skok w dorosłość.

Osiemnaste urodziny są dobrą okazją, żeby podarować pierwszy samochód. Naszym dorosłym dzieciom, którym przestajemy towarzyszyć w dalszych i bliższych eskapadach, wraz z samochodem kupujemy też assistance. Zyskujemy w ten sposób pewność, że w przypadku stłuczki, czy awarii uzyskają pomoc. Holowanie, kontynuacja podróży, pojazd zastępczy, czy np. dostarczenie części to tylko niektóre usługi, z których w ramach car assistance mogą skorzystać na drogach w Polsce i poza jej granicami.

Przygotowując ślub, młodzi ludzie coraz częściej rezygnują z pomocy rodziców. Sami będąc zabiegani, zlecają organizację wesela wyspecjalizowanym firmom. Mondial Assistance towarzyszy im w tym najpiękniejszym dniu w ich życiu – pomaga w wypożyczeniu sukni, rezerwacji samochodu, wyborze sali balowej. Organizuje też podróż poślubną i ubezpiecza nowożeńców w trakcie jej trwania.

Pierwsza firma to dla młodego przedsiębiorcy wielkie wyzwanie. Wprowadzając ją na rynek potrzebuje przede wszystkim solidnego partnera. W tworzeniu i rozwijaniu biznesu dzięki usłudze Biznes Assistance wspiera go Mondial Assistance. Wstępna ocena wniosku o dotację Unii Europejskiej, wzory umów, procedura rejestracji działalności gospodarczej, instrukcje pisania biznesplanu, konstruowanie siatek płac – to tylko nieliczne tematy, w których pomocą służą kompetentni konsultanci infolinii biznesowych. Dodatkowymi korzyściami, obok zmniejszenia kosztów i podniesieniu jakości oraz wydajności pracy, są: większa elastyczność na zachowania rynku, usprawnienie systemu zarządzania oraz, przede wszystkim, restrukturyzacja zatrudnienia.

W jesieni życia oczekujemy niezależności i większego poczucia bezpieczeństwa. Wtedy też osobom starszym towarzyszą  konsultanci z assistance dla seniorów. W jego ramach oferowane są m.in. specjalistyczna opieka medyczna, konsultacje lekarskie, pomoc wykwalifikowanej pielęgniarki i osobistego asystenta, które są do ich dyspozycji przez całą dobę pod jednym numerem telefonu Centrum Operacyjnego Mondial Assistance. Assistance jest odpowiedzią na rosnące tempo życia.

Z badań TNS OBOP wynika, że co trzeci Polak ma mniej czasu dla siebie niż 5 lat temu, co ósma osoba nie ma go w ogóle. Korzystanie z polisy assistance pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Pod jednym numerem telefonu można uzyskać pomoc w niemal każdej sprawie związanej z codziennym życiem.

- Ratujemy zdrowie i  życie  milionom ludzi na całym świecie – nie tylko dosłownie, ale również w przenośni. Obok spektakularnych akcji ratunkowych, pomagamy także w małych sprawach, które jednak mają ogromne znaczenie, np. w wysłaniu bukietu kwiatów na Dzień Matki. Obecne tempo życia sprawia, że potrzebujemy pomocy w najbardziej czasochłonnych zajęciach. Mondial Assistance udziela jej każdego dnia. Na tym polega idea assistance – nie tylko niwelujemy skutki nieszczęśliwych zdarzeń, ale także ułatwiamy życie. – mówi Jowita Firlej - Bobkiewicz, Business Development Manager w Mondial Assistance.

Usługi Mondial Assistance dodawane są m.in. do ubezpieczeń i produktów bankowych.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej