wróć do listy aktualności

01/08/2016

Nowy trend wśród Polaków – turystyka motocyklowa

Jak wynika z badania „Wakacyjne plany Polaków 2016” przeprowadzonego przez Ipsos Polska na zlecenie Mondial Assistance najwięcej Polaków planuje wyjechać na wakacje w lipcu oraz w sierpniu. Wielu z nich skorzysta z własnego środka transportu. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie turystyką motocyklową. 

W czerwcu 2016 r. zarejestrowano 3 077 nowych motocykli. Jest to wynik wyższy o 4,2% niż przed rokiem. Wynik ten jest najwyższy od 2005 roku. W ostatnim miesiącu przybyło o 2% więcej motocykli niż w maju bieżącego roku i chociaż liczby rejestracji w tych dwóch miesiącach są zazwyczaj do siebie zbliżone, to taka sytuacja ostatni raz miała miejsce w 2008 roku. Wzrost zauważalny jest również przy rejestracji motocykli używanych. W czerwcu br. zarejestrowano ich 7 357 sztuk. Porównując do zeszłego roku, nastąpił wzrost o 2,4%. [1]

Rynek reaguje na potrzeby

Liczba usług związanych z rynkiem motocyklowym rośnie z roku na rok. Rynek oczekuję, że posiadacze motocykli o małej pojemności (125 ccm) złapią motocyklowego bakcyla i z czasem przesiądą się na motocykle o większej mocy. Obecnie, po pierwszym półroczu 2016 roku, zajmują aż 68,5% rynku. Zarejestrowano ich 9 064 sztuk. Wraz ze wzrostem liczby pojawiających się na drogach motocykli podążają inne branże, np. zajmujące się organizacją podróży motocyklowych. - Jako organizator wypraw motocyklowych z pełnym przekonaniem mogę potwierdzić ogromny wzrost zainteresowania dalekimi podróżami motocyklowymi. Obserwujemy ogromne zainteresowanie klientów również wyprawami na inne kontynenty. Często trafiają do nas osoby, które po długiej przerwie wracają do pasji, jaką jest jazda motocyklem. Rocznie z naszych usług korzysta kilkaset osób. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na tego typu wyjazdy nieustannie rozwijamy nasze propozycje. W tym roku ofertę wzbogaciliśmy o wyprawę motocyklową po USA. Sprzedała się ona w kilka dni. W 2017 roku najprawdopodobniej zaproponujemy dwa nowe kierunki – wyjaśnia Piotr Wyderka organizator wypraw ADVPoland.PL.   

Sektor finansowy nie boi się motocyklistów

Aby sprostać oczekiwaniom kierowców motocykli na rynku pojawiają się szerokie oferty firm dających między innymi wyjątkowo korzystne kredyty gotówkowe na zakup motocykla lub chociażby dedykowane pakiety assistance. - Po raz pierwszy od lat motocykle cieszą się tak wielką popularnością. Można zauważyć, że Polacy przesiedli się na dwa koła. Właściciele jednośladów przed podróżą powinni jednak sprawdzić jakie ubezpieczenie posiadają. Oferta, którą przygotowaliśmy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników motocykli. W tym roku wprowadziliśmy możliwość zakupu pakietu assistance obejmującego nie tylko Polskę, a niemalże całą Europę. Posiadacze pakietu oprócz wsparcia w przypadku awarii otrzymują również ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance medyczne. Wykupując pakiet zyskujemy ochronę na czas całego sezonu motocyklowego – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.  Motocykliści, którzy zdecydują się na zakup dodatkowego ubezpieczenia zyskają ochronę między innymi na terenie: Albanii, Andory, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Luksemburga, Macedonii, Malty, Monako, Norwegii, Portugalii, San Marino, Serbii, Szwajcarii, Słowacji, Szwecji, Watykanu oraz Włoch.  - W porównaniu do produktów samochodowych koszt assistance komunikacyjnego dla motocyklistów jest niewielki, bo ochrona na zagranicę na czas wyjazdu zagranicznego, to wydatek od 8,84 zł za dzień. Posiadacze ubezpieczenia mogą liczyć na pomoc w razie awarii, wypadku, a także w momencie rozładowania akumulatora lub przebicia opony, czy innych mniej lub bardziej poważnych kłopotów z motocyklem – dodaje Piotr Ruszowski.   

 

[1] Analiza PZPM. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej