wróć do listy aktualności

15/06/2020

Niemal 500 interwencji assistance samochodowego dziennie w długi weekend czerwcowy

Z danych Mondial Assistance wynika, że w dniu wyjazdu na długi weekend (środa 10.06) liczba interwencji była 15% wyższa, niż w środę tydzień wcześniej. W trakcie długiego weekendu Mondial Assistance interweniował średnio 470 razy dziennie. Otwarcie hoteli, poluzowanie ograniczeń w przemieszczaniu się i korki na trasach wyjazdowych z największych miast wyraźnie widać w statystykach dotyczących interwencji assistance samochodowego. Mobilność Polaków stopniowo wraca do poziomów z zeszłego roku.

Ciągle rosnące statystyki pokazujące poziom nowych zakażeń COVID-19 nie odstraszyły Polaków przed odpoczynkiem poza domem. Chociaż liczba interwencji w długi weekend czerwcowy 2019 roku (19.06.2019-23.06.2019) była 10% wyższa niż w przypadku tegorocznego długiego weekendu (10.06.2020-14.06.2020), to dane te wskazują, że zaczynamy osiągać poziom mobilności z czasów przed pandemią. Biorąc pod uwagę przesunięte terminy egzaminów maturalnych oraz ósmoklasisty, możemy stwierdzić, że potrzeba złapania oddechu po miesiącach izolacji spowodowała, że tłumnie ruszyliśmy do najpopularniejszych turystycznych miejsc Polski.

Gorąca środa, piątek i niedziela
Dane pokazują, że szczyt wyjazdowy rozłożył się na dwa dni, między środę a piątek, a blisko 60% wszystkich interwencji assistance miało miejsce właśnie w te dni. Nieco mniej intensywna była niedziela, czyli dzień powrotów do domu, kiedy to miało miejsce 16% wszystkich interwencji. Taki rozkład interwencji jest typowy dla majówki, innych przedłużonych weekendów, czy wyjazdów wakacyjnych. Najwięcej zdarzeń drogowych, zarówno awarii i kolizji ma miejsce w pierwszym i ostatnim dniu wyjazdu.
Miniony weekend był dla nas bardzo pracowity. To bardzo ważna informacja, bo liczba interwencji assistance jest dla nas dobrym wskaźnikiem tego, jak wygląda mobilność Polaków. W kontekście pandemii i bardzo niezwykłego 2020 roku, to coś więcej. Nasze dane obrazują kierunek i dynamikę zmian, z których można wyczytać stopniowy powrót do normalności. Pokazują również, że Polska będzie hitem tegorocznych wakacji, a Polacy będą ją eksplorowali wzdłuż i wszerz. Z wielkim zaciekawieniem będziemy obserwowali sytuację przy wyjazdach międzynarodowych. W tym obszarze także spodziewamy się wyraźnego odbicia, ale dopiero w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu – komentuje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

75% wszystkich kierowców korzystających z assistance miało awarię
Kierowcy najczęściej dzwonili do Centrum Operacyjnego z prośbą o pomoc w przypadku awarii. Blisko 20% potrzebowała holowania po kolizji lub wypadku. 65% wszystkich interwencji zakończyła się holowaniem auta do serwisu, z czego w 30 procentach przypadków wiązała się z zapewnieniem kierowcy i pasażerom auta zastępczego.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej