wróć do listy aktualności

27/04/2009

Mondial w wyprawie na szczyty Ziemi

Paweł Urbański, niewidomy polski podróżnik, zamierza zdobyć Koronę Ziemi. W trzech wyprawach: na Spitsbergen, Elbrus i Mont Blanc jego sponsorem i ubezpieczycielem będzie Mondial Assistance, światowy lider assistance i ubezpieczeń turystycznych.

Do tej pory Koronę Ziemi zdobyło nieco ponad 200 podróżników, w tym tylko jedna osoba niewidoma. Paweł Urbański, jako  pierwszy niewidzący Europejczyk, ma szansę dołączyć do tego grona.  Jego celem jest jednak nie samo wejście na szczyt, ale podzielenie się własnym punktem widzenia oraz zwrócenie uwagi świata na zmiany klimatyczne, kryzys energetyczny oraz dostęp społeczeństw do nowoczesnych technologii.

Paweł Urbański do tej pory uczestniczył w 4 wyprawach na górskie szczyty. Do kolejnych przygotowuje się obecnie na pokrytej lodowcami wyspie Spitsbergen, gdzie przechodzi aklimatyzację oraz próby wydolnościowe.

-Zdobywanie największych szczytów świata, podróż przez przestrzeń Antarktydy czy dotknięcie fizycznego ekstremum ze spadochronem jest otwarciem oczu na kolejny horyzont w życiu. Przez sportowe podejście do przełamywania tego, co nieosiągalne tworzy się niepowtarzalną historię i przykład dla innych. Przez moje projekty chcę udowodnić, że to, co wydaje się być niemożliwe, jest tylko wyzwaniem i polem samorealizacji. - mówi Paweł Urbański.

Na jego koncie są już 2 szczyty Korony Ziemi – Kilimandżaro oraz Góra Kościuszki. Paweł Urbański jest pierwszym niewidomym Polakiem i jedną z nielicznych osób niewidomych na świecie, która zdobyła najwyższą górę Afryki. Przed nim trudne wyzwanie – Elbrus jest wymagający. Od wysokości ok. 4000 m n.p.m. rozciąga się tam  strefa wiecznego śniegu i lodu. Próba zdobycia go zajmuje zwykle 8-10 dni. Mont Blanc jest pod tym względem znacznie przyjaźniejszy dla podróżników, jednak wymaga dobrego przygotowania i doświadczenia. Paweł Urbański zamierza je zdobyć jeszcze w tym roku.

-Mont Blanc i Elbrus to góry, na których stosunkowo często dochodzi do wypadków. Łącznie w ciągu ostatnich  lat tylko polski oddział Mondial Assistance interweniował na nich kilkakrotnie, udzielając pomocy narciarzom i podróżnikom w trakcie wspinaczki. – mówi Tomasz Brożyna, Dyrektor Działu Operacyjnego w Mondial Assistance.

Wsparcie nie tylko w trudnych sytuacjach, ale także w realizacji pasji i urzeczywistnianiu marzeń to jeden z filarów działalności Mondial Assistance. Do tej pory firma wspierała i ubezpieczała wyprawy takich podróżników jak: kpt. Jarosław Kaczorowski, który brał udział w regatach transatlantyckich oraz próbę samotnego przemierzenia Atlantyku kajakiem podjętą przez Pawła Napierałę.

-Ubezpieczanie tak trudnych i ryzykownych wypraw to odpowiedzialne zadanie. Dzięki rozbudowanej sieci podwykonawców oraz 38 Centrom Operacyjnym rozmieszczonym na całym świecie jesteśmy w stanie mu sprostać. – mówi Tomasz Frączek, Prezes Mondial Assistance.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej