wróć do listy aktualności

14/05/2008

Mondial w natarciu

Światowy lider w dziedzinie usług assistance, Mondial Assistance otwiera swój oddział w Rosji.

Dzięki niemu pomoc w sytuacjach kryzysowych będzie udzielana jeszcze szybciej. Nowa placówka została uruchomiona 1 marca. Rozpoczęła działalność od współpracy z ubezpieczycielami i dostawcami samochodów.

Na decyzję o rozszerzeniu skali działania o rynek wschodni wpłynęła nie tylko dobra sytuacja gospodarcza Rosji, lecz także ogromny potencjał tamtejszej klasy średniej. Szacuje się, że w ciągu ostatnich pięciu lat liczba przedstawicieli klasy średniej w Rosji powiększyła się dwukrotnie. Obecnie liczy blisko 13 milionów.

Wraz ze wzrostem zamożności, Rosjanie coraz chętniej korzystają z produktów i usług świadczących o ich pozycji społecznej. Rośnie konsumpcja, powstają wciąż nowe centra handlowe, zwiększa się także liczba osób wyjeżdżających zagranicę.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wyspecjalizowanymi produktami, także finansowymi, Mondial Assistance, do tej pory działający na rosyjskim rynku poprzez swoją sieć korespondentów, zdecydował się na otwarcie samodzielnego oddziału.

-Powiększenie sieci Mondial Assistance o rynek wschodni ma niebagatelne znaczenie także dla Polaków. W ubiegłym roku ponad 720 tys. naszych obywateli wyjechało do Rosji. Posiadając tam placówkę, będziemy mogli jeszcze szybciej udzielić im pomocy w sytuacji kryzysowej. – tłumaczy Agnieszka Walczak-Kuc, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Mondial Assistance.

Mondial Assistance Group posiada 37 Centrów Operacyjnych w 28 krajach na 5 kontynentach. Na sukces firmy pracuje sieć o światowym zasięgu składająca się z 240 korespondentów i 400 000 usługodawców. Do tej pory z oferowanych przez firmę usług skorzystało łącznie ponad 250 milionów beneficjentów.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej