wróć do listy aktualności

30/03/2009

Mondial Assistance stawia na ubezpieczenia

Na bazie doświadczeń i zaplecza Elvia Travel Insurance Company, 6 lutego br. powstała nowa firma - Mondial Assistance International AG SA Główny Oddział w Polsce. Zmiana wynika z globalnej strategii grupy zakładającej  unifikację nazewnictwa na całym świecie.

 -Grupa Mondial Assistance jest liderem zarówno na polskim jak i międzynarodowym rynku, a jednocześnie marką posiadającą ponad 70 lat tradycji. Na całym świecie kojarzy się z pomocą zapewnianą przez 24 godziny na dobę. W naszym kraju jest obecna już od 10 lat. Od początku istnienia firmy pod swoją opieką mamy kilka milionów ludzi, którzy powierzyli nam swoje zdrowie, życie i bezpieczeństwo. Teraz, pod jedną marką otrzymają ubezpieczenia podróżne oraz usługi assistance. – tłumaczy Agnieszka Walczak-Kuc, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Mondial Assistance.

Dotychczasowe polisy oraz umowy zawarte z Elvia Travel Insurance Company zachowują swoją ważność i są gwarantowane przez Grupę Mondial Assistance. Zmiana ta bowiem dotyczy samej nazwy. Mondial Assistance International zapewnia ciągłość realizacji misji postawionej przed Elvia Travel Insurance Company.

 W Polsce zespół Mondial Assistance tworzy ponad 150 specjalistów władających 12 językami. Większość z nich zatrudniona jest w sercu firmy – Centrum Operacyjnym, gdzie 24 godziny na dobę organizuje się pomoc osobom w trudnej sytuacji. Podobnych centrów rozmieszczonych na całym świecie jest 38.  Niemal w każdym kraju na świecie Mondial Assistance ma swojego przedstawiciela.

 
wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej