wróć do listy aktualności

09/11/2011

Mondial Assistance rozszerza swoje usługi o teleopieke

Mondial Assistance wprowadził na polski rynek nową usługę – teleopiekę. Ideą produktu jest zapewnienie należytej ochrony w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu osoby starszej, niepełnosprawnej, czy też w innym stanie wymagającym nadzoru osób trzecich. Nowy produkt dystrybuowany będzie za pośrednictwem partnerów biznesowych Mondial Assistance.

Usługa teleopieki Mondial Assistance opiera się na dostarczeniu klientowi specjalnego aparatu oraz opaski, które zapewnią dostęp do pomocy przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia, nawet w przypadku, gdy potrzebujący nie jest w stanie rozmawiać przez telefon. Usługa ta będzie dostępna w dwóch postaciach abonamentu np. w placówce medycznej lub serwisu dodatkowego przy produkcie ubezpieczeniowym np. NNW czy ubezpieczeniu na życie.

W przypadku teleopieki jako serwisu assistance, ubezpieczeniu podlegają zdarzenia takie jak nagłe zachorowanie oraz nieszczęśliwy wypadek. Ponadto, dzięki terminalowi, klient ma stałą możliwość wezwania służb ratunkowych, przekazywania wiadomości bliskim osobom o fakcie wezwania pomocy, a także porozmawiania z lekarzem Mondial Assistance..

Teleopieka dostarczana w formie abonamentu daje klientowi dostęp do stałego monitoringu, dzięki któremu zapewniona jest organizacja i pokrycie kosztów instalacji terminala alarmowego służącego do natychmiastowego połączenia z Centrum Operacyjnym, gdzie ubezpieczony może: zgłosić konieczność uzyskania pomocy, wezwać stosowne służby ratunkowe lub przekazać wiadomość osobom bliskim. Oprócz tego osoby korzystające z abonamentu mogą liczyć na takie nowinki jak przypomnienia głosowe o konieczności zażycia leku. Terminal daje także możliwość skontaktowania się z infolinią medyczną lub konsultacji telefonicznej z lekarzem Mondial Assistance.

W ramach abonamentu będą funkcjonować jeszcze serwisy dodatkowe. Dzięki nim klienci mogą uzyskać dostęp do pomocy psychologicznej, do sieci usługodawców Mondial Assistance świadczących takie usługi jak: pielęgniarstwo, gotowanie, zakupy, sprzątanie, itp. Co istotne terminal dostarczony przez Mondial Assistance współpracuje z innymi istotnymi domowymi urządzeniami – czujnikiem CO2, dymu, gazu, ruchu czy czujnikiem upadku. Na wypadek nieprzewidzianej hospitalizacji, klienci mogą także skorzystać z możliwości organizacji opieki nad zwierzętami, transportu dla członka rodziny oraz z usług sprzątających w czasie pobytu w szpitalu.

– Wprowadzenie teleopieki do pakietu usług oferowanych przez Mondial Assistance to istotny krok w rozwoju naszej firmy na polskim rynku. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie będące w Polsce wciąż nowością. Dzięki dostarczanemu przez Mondial Assistance terminalowi nasi klienci i ich najbliżsi mogą czuć się bezpiecznie. Mają oni zagwarantowaną całodobową pomoc i dostęp do szerokiego pakietu usług dodatkowych. Korzystanie z teleopieki może stanowić także oszczędność wiążącą się ze zmniejszeniem kosztów, zwłaszcza w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych, np. przy kosztach hospitalizacji i ambulatoryjnych. To świetne i proste rozwiązanie dające komfort całej rodzienie– tłumaczy Agnieszka Walczak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Teleopieka Mondial Assistance jest odpowiedzią na zmieniające się trendy w stylu życia. Wielopokoleniowość to dziś raczej wyjątek niż norma w naszym społeczeństwie, a osoby starsze, czyli jedni z głównych beneficjentów produktu często mieszkają samotnie. Dorosłe dzieci natomiast nie zawsze mają możliwość należytego opiekowania się rodzicami. Chcą jednak mieć pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia osoba bliska otrzyma natychmiast właściwą pomoc.

 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej