wróć do listy aktualności

01/12/2011

Mondial Assistance razem z WWF

Mondial Assistance lider usług assistance na polskim rynku dołączył do grona firm aktywnie wspierających działalność WWF – jednej z największych na świecie organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Mało kto z nas zdaję sobie sprawę, że decyzje które podejmujemy każdego dnia, mogą mieć wpływ na przyrodę. Nie zawsze zastanawiamy się, robiąc zakupy podczas naszych wakacyjnych wojaży, że kupując daną pamiątkę niszczymy lokalny ekosystem. Tak samo wybierając elementy wykończenia naszego mieszkania, warto zwrócić uwagę czy egzotyczne drewno na nasza podłogę, nie pochodzi z tropikalnego lasu, który był kiedyś domem dla innych jego mieszkańców.

– Każdy z nas ma wpływ na otaczająca nas przyrodę. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, że  podejmowane przez nas na co dzień wybory, mogą mieć wpływ na to, jak za kilka lat będzie wyglądało środowisko w którym żyjemy, pracujemy ale też wypoczywamy. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć działania WWF, które wpisują się w filozofię działania Mondial Assistance. Cieszymy się, że możemy dołączyć do elitarnego grona partnerów WWF  – powiedziała Agnieszka Walczak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

WWF jest jedną z największych na świecie organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Od 50 lat działa na rzecz powstrzymania degradacji środowiska naturalnego. W Polsce od 10 lat zabiega o ocalenie najcenniejszych rzek i lasów. Organizacja stara się przeciwdziałać zmianom klimatu. Prowadzi projekt ochrony największych i najbardziej zagrożonych drapieżników – wilka, rysia i niedźwiedzia. Swoimi działaniami obejmuje również Bałtyk zajmując się ochroną fok i kuzyna delfina - morświna. WWF stoi również na straży, aby rozwój gospodarczy Polski, odbywał się z poszanowaniem przyrody i potrzeb ludzi.

– Ochrona przyrody, a szczególnie ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt i roślin - to ogromne wyzwanie. Wiemy, że nie sprosta temu jedna, choćby najbardziej doświadczona organizacja. Dlatego cieszymy się bardzo, że do grona przyjaciół WWF dołączył nowy Partner – firma Mondial Assistance Polska. Łącząc wieloletnie doświadczenie naszej Fundacji w walce z nielegalnym handlem zagrożonymi gatunkami zwierząt z finansowym wsparciem Mondial Assistance Polska - będziemy mogli zrobić jeszcze więcej. Wszystko po to, aby ograniczyć ten potężny , trzeci co do wielkości, nielegalny handel świata. Przynosi on przemytnikom zyski na poziomie kilku miliardów dolarów rocznie, a zwierzętom cierpienie i śmierć. Dziękujemy firmie Mondial Assistans za wsparcie dla działań na rzecz naszej Planety –powiedziała Sylwia Kobayashi, kierownik ds. marketingu i pozyskania funduszy WWF Polska.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wwf.pl.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej