wróć do listy aktualności

05/03/2012

Mąż na godziny

Aż 51% respondentów w najnowszych badań ACNielsen*, nie ma pomocowego ubezpieczenia assistance. Być może właśnie dlatego przepłacają za hydraulika, ślusarza czy elektryka nawet po kilkaset złotych. 

Fachowcy liczą drogo

Z pomocy hydraulika czy elektryka muszą czasem korzystać nie tylko kobiety. Wezwanie fachowca i szybka naprawa zazwyczaj nie stanowią problemu. Niestety najczęściej nie można tego powiedzieć o rachunku. Odwiedziny elektryka, hydraulika czy ślusarza to wydatek od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Bywa, że tak duży niespodziewany koszt to ogromny kłopot. Niestety zdarzają się usterki, z którymi żyć się nie da – trzeba płacić. 
Uniknąć ponoszenia kosztów wezwania „męża na godziny” może nam pozwolić odpowiedni produkt bankowy zawierający ubezpieczenie pomocowe lub też produkt assistance kupiony przez nas indywidualnie. Aż 67% mieszkańców miast w Polsce korzysta z produktów finansowych*, a kredyt hipoteczny, ubezpieczenie mieszkania lub nawet zwykła karta kredytowa często oferuje w pakiecie pomoc w nagłych sytuacjach domowych związanych z nieprzewidzianymi awariami. Wystarczy zajrzeć do umowy i sprawdzić czy obejmuje nas tzw. assistance. 


24 godziny na dobę, 365 dni w roku

Jeśli jednak po sprawdzeniu umowy dojdziemy do wniosku, że assistance w ramach innych produktów nie mamy, możemy sami je wykupić. Wtedy zapłacić oczywiście trzeba, jednak roczny koszt domowego assistance zwraca się już przy jednej wizycie specjalisty. Sprzedaż takich zabezpieczeń oferuje np. portal pomoc-fachowcow.pl posiadający swoich fachowców w większości miast w Polsce. - Posiadanie usług assistance pozwala wielu rodzinom spać spokojnie i uniknąć niespodziewanych i przykrych kosztów wezwania specjalisty. Nawet jeśli za pakiet assistance musimy zapłacić, to jednak kwoty nie są duże. Zaczynają się od jednorazowej opłaty 39 złotych. Awaria kuchenki gazowej może się przydarzyć przecież wtedy, kiedy w portfelu akurat pusto - mówi Rafał Mrozowski, z portalu Pomoc-fachowców.pl.


W przypadku posiadania usługi assistance naprawa realizowana jest bezpłatnie, wystarczy tylko skontaktować się z centrum operacyjnym, które wysyła fachowca. Dodatkową zaletą jest pewność, że zjawi się człowiek, który rzeczywiście zna się na rzeczy, a nie przypadkowa osoba znaleziona przez nas, która czasem potrafi więcej zepsuć niż naprawić. Plusem korzystania z pomocy domowej assistance jest fakt, że specjaliści są dostępni 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Niewiedza kosztuje

W opinii 62% mieszkańców miast w Polsce* dołączanie usług assistance do różnego rodzaju produktów finansowo – ubezpieczeniowych czyni te produkty bardziej atrakcyjnymi, a co drugi respondent uważa, że dołączenie assistance do rachunku bankowego powinno być rynkową normą. Dlaczego więc aż 51% badanych nie posiada assistance? Prawdopodobnie powodem jest niska świadomość takich usług i tego, do czego są przydatne. Nie każdy wie, że takie ubezpieczenie może pozwolić uniknąć rachunków wystawianych przez drogich fachowców. Dlatego za nich przepłacamy. – Pomimo tego, że ponad połowa mieszkańców miast wie, czym są i do czego służą usługi assistance, niewiele osób decyduje się na działanie prewencyjne i zabezpieczenie przed szkodą. Sprawdza się staropolskie powiedzenie – „mądry Polak po szkodzie” – mówi Agnieszka Walczak, członek Zarządu Mondial Assistance. Tymczasem koszty takiego ubezpieczenia nie są wysokie. Pomoc specjalisty bardzo często możemy otrzymać wraz z otwarciem rachunku bankowego lub też zakupić go sami – dodaje Agnieszka Walczak. Nawet wtedy jednorazowa wizyta fachowca będzie kosztować kilka razy drożej niż roczna opłata za assistance.

Szacunkowy koszt fachowców: 
- napraw sprzętu AGD/RTV – koszt jednej wizyty od 80 zł, 
- naprawy lub wymiany zepsutego zamka w drzwiach – koszt usługi od 40 zł, 
- pomocy przy problemach z działaniem i instalacją sprzętu komputerowego – 100 – 250 (z dojazdem), 
- montażu kuchenek gazowych, naprawy poważnych awarii gazowych piecyków do ogrzewania wody – od 150, w zależności od rodzaju usterki, 
- ubezpieczenie mieszkania czy domu w ramach usług assistance od 39 złotych rocznie (dane ze strony www.pomoc-fachowcow.pl).

 

* Dane z badania przeprowadzonego przez AC Nielsen Polska na zlecenie Mondial Assistance wykonanego w dniach 4-24 stycznia 2012. Respondentami byli mieszkańcy miast posiadający produkty finansowe. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej