wróć do listy aktualności

15/06/2009

Kryzysowy urlop

Zamieszanie na światowych rynkach finansowych przekłada się na plany urlopowe Polaków. Z badań ubezpieczyciela Mondial Assistance wynika, że tegoroczne wakacyjne wyjazdy będą krótsze i bliższe. ¼ spośród naszych rodaków, którzy w zeszłym roku co najmniej raz wyjechali zagranicę, w tym roku w ogóle zrezygnuje z wakacji. Zaledwie 62% zadeklarowało, że na pewno wyjedzie na urlop. Co 8 Polak nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie.

-Wyniki badania są bezwzględne. Pokazują, w jak dużym stopniu kryzys wpłynął na kieszenie Polaków. Niepewność jutra, zagrożenie bezrobociem i wahania kursowe przełożyły się na mniejszą popularność zagranicznych podróży, które w naszym kraju wciąż są uznawane za dobro luksusowe. – tłumaczy Agnieszka Walczak-Kuc, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Mondial Assistance.

Największy odsetek (37%) respondentów, deklarujących choć jeden urlopowy wyjazd w tym roku, zdecyduje się na wakacje porównywalne do ubiegłorocznych – pod względem odległości i czasu trwania. Co trzecia osoba spośród decydujących się na urlop w tym roku znacznie go skróci lub też wyjedzie mniej razy niż w ubiegłym roku. 30% osób, które w poprzednim sezonie letnim wyjechały zagranicę, tegoroczne wakacje spędzi w kraju.

Z zagranicznych wojaży rezygnują przede wszystkim osoby w wieku 40-54 lat (66%).  Co drugi rezygnujący deklaruje, iż choć na co dzień wystarcza mu pieniędzy na bieżące wydatki, to musi odmówić sobie luksusowych przyjemności.

Badanie „Urlopy 2009” zostało przeprowadzone przez IQS and QUANT Group na zlecenie Mondial Assistance na próbie 500 osób, które w 2008 roku na własną rękę wyjechały zagranicę.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej