wróć do listy aktualności

26/09/2013

Innowacyjne ubezpieczenia z innowacyjną kampanią reklamową

Sklep internetowy z polisami turystycznymi to wspólne przedsięwzięcie Mondial Assistance i  wydawnictwa G+J (Gruner+Jahr), właściciela takich tytułów jak National Geographic, Traveler czy Focus.


Sklep jest już dostępny pod adresem www.ubezpieczenia.odyssei.com. Na stronie można kupić ubezpieczenia podróżne zapewniające pomoc medyczną zagranicą, a także assistance samochodowe gwarantujące wsparcie na drodze. Proces wyboru i zakupu produktu odbywa się w kilku prostych krokach polegających na wyborze podstawowych parametrów takich jak miejsce podróży, długość pobytu czy ilość osób. Klienci zainteresowani ubezpieczeniami szerszym zakresie, mogą uzupełnić polisę zaznaczając dodatkowe graficzne boksy zawierające np. ochronę dla uprawiających sporty ekstremalne czy ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z wyjazdu.

Uruchomiony przez nas market to przykład nowego myślenia o sprzedaży i zakupie ubezpieczeń. Udało nam się znacząco uprościć cały proces, który opiera się na obrazkach i boksach z dodatkowymi opcjami. Polisę można kupić w kilka minut, nie ruszając się od komputera. Koszt podstawowego ubezpieczenia podróżnego zaczyna się już od 4,90 zł za dzień pobytu  - mówi Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance.

Wierzymy, że wspólnie wypracowana oferta podana w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób, sprosta oczekiwaniom czytelników naszych magazynów, a w szczególności wysublimowanej grupy użytkowników serwisu odyssei.com. W tym celu zaplanowaliśmy intensywną komunikację skierowaną właśnie do osób aktywnych, ciekawych świata i jego atrakcji, tj. czytelników magazynów podróżniczych z naszego portfolio -  mówi Magdalena Malicka, prezes zarządu G+J Polska.

Uruchomienie sklepu jest wspierane innowacyjną kampanią reklamową wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość - augmented reality. Aby zobaczyć, co kryje się pod z pozoru zwykłą reklamą prasową, promującą nowy ubezpieczeniowy market, należy ściągnąć aplikację „Ubezpieczeni” dostępną na systemy operacyjne iOS oraz Android, a następnie skierować ją na reklamę – można wtedy zobaczyć losy bohatera komiksu, a następnie obejrzeć film pokazujący, iż niezwykłe historie zdarzają się zwykłym ludziom. Kampania będzie realizowana w tytułach i stronach internetowych należących do wydawnictwa G+J.


Ubezpieczenia dostępne na stronie www.ubezpieczenia.odyssei.com są oferowane pod marką Allianz Global Assistance.

-Wprowadzenie nowej marki do komunikacji z klientem indywidualnym jest efektem realizacji globalnej strategii naszej firmy. W pewnym sensie mówimy tu o nowej linii produktowej na rynku B2C, której właścicielem jest Mondial Assistance. Marką korporacyjną, wykorzystywaną w kontaktach z klientami biznesowymi pozostaje Mondial Assistance – tłumaczy Tomasz Brożyna, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy.

Grupa Mondial Assistance powstała w 1950 roku w Szwajcarii, początkowo jako Elvia Travel Insurance. Obecnie Mondial Assistance jest międzynarodowym liderem rynku assistance, ubezpieczeń turystycznych i osobistej opieki. Z usług Grupy, świadczonych na wszystkich kontynentach, korzysta 250 milionów ludzi, tj. 4% światowej populacji.

Gruner+Jahr jest największym wydawcą magazynów w Europie. Wydaje ponad 500 publikacji drukowanych i online w ponad 30 krajach. W Polsce rocznie sprzedaje ponad 15 milionów egzemplarzy czasopism, które czyta 9 milionów Polaków. Z serwisów i wortali internetowych wydawnictwa korzysta co miesiąc ponad 2,5 miliona realnych użytkowników. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

05/09/2018

Awarie Polaków podczas wakacji

W okresie wakacji, jak co roku, do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance z prośbą o pomoc zgłasza się kilkadziesiąt tysięcy osób. Jest to czas wytężonej pracy dla osób pracujących w firmach specjalizujących się w usługach assistance.

Więcej

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej