wróć do listy aktualności

02/06/2020

Elektromobilni naładują bezgotówkowo auta w sieci GreenWay w ramach usług oferowanych przez Mondial Assistance

Mondial Assistance pomoże swoim klientom posiadającym auta elektryczne, gdy wyczerpie się im bateria w pojeździe. Samochody zostaną naładowane w stacjach sieci GreenWay, a cała operacja odbędzie się bezgotówkowo. Usługa dostępna będzie nie tylko na terenie Polski, w 231 stacjach sieci GreenWay, ale też w innych krajach Europy, w sieci partnerskiej tego największego w Polsce operatora sieci stacji ładowania.

Nawiązana współpraca między Mondial Assistance a GreenWay Polska obejmuje posiadaczy aut elektrycznych, korzystających z gwarancji producenta lub z usług auto assistance, oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe i obsługiwane przez Mondial Assistance. Każdy taki klient, w sytuacji, gdy w jego samochodzie rozładuje się bateria, otrzyma wsparcie od Mondial Assistance, który zajmie się transportem auta do najbliższej ładowarki i naładuje je bez dodatkowej opłaty ze strony klienta.

- Dostępność usług ładowania i pozytywne doświadczenia użytkowników to istotne czynniki rozwoju elektromobilności - mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. - Współpraca z Mondial Assistance wpisuje się w te założenia poprzez szerokie udostępnienie bezgotówkowych usług ładowania w Polsce i za granicą. To korzyść nie tylko dla obecnych kierowców elektromobilnych, ale także tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad rezygnacją z aut konwencjonalnych na korzyść elektryków.

- Jako firma działająca na polskim rynku od ponad 20 lat, mamy ogromne doświadczenie w rozwoju innowacyjnych produktów. Dlatego cieszy nas fakt, że do grona naszych Partnerów dołączył GreenWay. Współpraca z GreenWay to ważny krok w kierunku rozwoju oferty dla rosnącego segmentu aut elektrycznych zarówno z perspektywy pomocy na drodze, jak również wsparcia z domowymi stacjami – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Elektromobilność rozwija się mimo problemów przemysłu samochodowego wywołanych kryzysem COVID-19. Eksperci firmy konsultingowej Frost and Sullivan, określają wpływ epidemii COVID-19 na elektromobilność jako “niski” i przewidują, że globalna sprzedaż samochodów elektrycznych odbije się szybko, bo już we wrześniu tego roku, a cały rok odnotuje kolejny wzrost sprzedaży. W czasie gdy spadki sprzedaży konwencjonalnych samochodów biją kolejne rekordy, sprzedaż aut elektrycznych wzrosła w marcu lub kwietniu na kluczowych rynkach: o 6% w USA, 109% w Wielkiej Brytanii, 100% w Danii, i 18% we Włoszech.

Również w Polsce dane sprzedażowe za pierwsze miesiące roku pokazują, że sprzedaż pojazdów elektrycznych rośnie w porównaniu do 2019 roku. W ciągu pierwszych 4 miesięcy liczba zarejestrowanych aut elektrycznych wyniosła 1705 (w ubiegłym roku, w porównywalnym okresie liczba ta wyniosła około 1 tys. sztuk).

wróć do listy aktualności

Czytaj także

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej