wróć do listy aktualności

20/01/2022

„Dzień z assistance” – licytacja Mondial Assistance dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Chcesz sprawić niezwykły prezent swojemu dziecku? A może sam jesteś ciekaw, jak wygląda dzień pracownika pomocy drogowej? Mondial Assistance wystawił na aukcji na Allegro „Dzień z assistance”. Wylicytowana kwota trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto się pospieszyć, bo licytacja trwa tylko do 29 stycznia.

 Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/dzien-z-assistance-zobacz-na-wlasne-oczy-11712988077 

- Gdy powstał pomysł wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zastanawialiśmy się, co możemy zaoferować. Doszliśmy do wniosku, że zamiast licytacji jakiegoś przedmiotu warto zaoferować możliwość ciekawego doświadczenia. Stąd idea „Dnia z assistance” i pokazania jak wygląda przeciętny dzień pracownika pomocy drogowej. Wierzę, że będzie to szczególnie atrakcyjne dla osób, które w ten sposób chcą spędzić czas z dzieckiem, pokazując mu świat z perspektywy niedostępnej na co dzień – mówi Piotr Ruszowski, prezes Mondial Assistance.

Jak będzie wyglądał taki dzień? O umówionej godzinie laweta będzie czekała na klientów pod domem lub w innym wskazanym miejscu. To auto pozwalające przewieźć nie tylko zepsuty lub rozbity samochód, ale też dwoje lub więcej pasażerów. Zwycięzca licytacji będzie mógł więc zabrać jeszcze jedną osobę np. dziecko.

- Zachęcamy, do ubrania się w swobodny stój, który po takim dniu będzie można wrzucić do pralki i łatwo uprać. Spodziewamy się, że szczególnie młodsi uczestnicy będą chętnie korzystali z możliwości asystowania w niektórych czynnościach, które na co dzień wykonuje pracownik pomocy drogowej. – mówi Piotr Ruszowski.

Istotna część wszystkich interwencji pomocy drogowej związanych z awarią kończy się usprawnieniem pojazdu na miejscu. Będzie można zobaczyć, jak wygląda wyposażenie mobilnego warsztatu samochodowego, dzięki któremu to możliwe. Zwycięzcy będą więc mogli zobaczyć,  w jaki sposób, przy użyciu jakich narzędzi diagnozuje się np. problemy wynikające z przepalonego bezpiecznika, akumulatora oraz błędy komputerów powszechnie już montowanych w autach.

- Uczestnik lub uczestnicy „Dnia z assistance” będą mogli zobaczyć, jak profesjonalnie holuje się auta, dowiedzą się, jakie są różnice w sposobie pracy w zależności od tego, czy mamy auta z napędem na jedną lub dwie osie, czy też auto elektryczne. Może to być okazja do wyjaśnienia, dlaczego nowsze samochody lepiej transportować w ten sposób, bo holowanie na lince przez przysłowiowego szwagra można wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Oczywiście to nie jedyna ciekawostka, którą będzie dzielił się nasz przedstawiciel. W ciągu dnia będzie moc okazji, żeby zadać wiele pytań i uzyskać ciekawe, często zaskakujące odpowiedzi czy porady. Pomagamy blisko 600 kierowcom dziennie, więc niezwykłych historii czy anegdot nie zabraknie - zachęca Piotr Ruszowski

Na koniec będzie można też zobaczyć jak „od kuchni” działa centrum operacyjne assistance. To znowu będzie okazja do wysłuchania wielu ciekawych opowieści o sytuacjach, w których znaleźli się posiadacze polis assistance i jak udzielono im pomocy.

- Zachęcam do udziału w licytacji. Cena wywoławcza to 300 zł, ale mam nadzieję, że licytacja zakończy się dużo wyższą kwotą. Na koniec dnia, oczywiście dowieziemy uczestników we wskazane przez nich miejsce  – mówi Piotr Ruszowski.

 

Jak wylicytować „Dzień z assistance”?

Licytować można do 29 stycznia 2022 r. do godziny 20:00

Cena wywoławcza to 300 zł.

Zwycięzca może zabrać ze sobą jedną osobę np. dziecko.

Na „Dzień z assistance” można umawiać się do końca czerwca 2022 r.

Program „Dnia z assistance”: Przejazd lawetą po mieście. Prezentacja możliwości mobilnego warsztatu samochodowego. Pokaz ładowania auta na lawetę. Wizyta w centrum operacyjnym Mondial Assistance. Moc ciekawych opowieści z doświadczeń pracownika mechaników, kierowców pomocy drogowej i operatorów assistance.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej