wróć do listy aktualności

30/01/2004

DO NARCIARZY I SNOWBOARDZISTÓW

Lekarze Elvia Assistance Warszawa na podstawie statystyk urazów podczas jazdy na nartach i snowboardzie, z sezonów zimowych 2000 – 2003, ustalili, co następuje:

  • 41 % urazów ma miejsce w trakcie pierwszych dwóch dni wyjazdu!
  • 30 % urazów występuje w trzecim i czwartym dniu zjeżdżania!
  • Znakomita większość zdarza się po południu.    

Skutki są fatalne: połamane ręce, nogi, zerwane więzadła kolanowe i barkowe, urazy kręgosłupa, ból, długotrwałe i kosztowne leczenie, a do tego zmarnowane wakacje. Dlatego, w trosce o Państwa zdrowie i udane wakacje, sugerujemy:

  • Przez pierwsze dni jeździć nie dłużej niż cztery godziny. Pozostałą część dnia można spędzić na spacerach, basenie, grze w bilard, nie zapominając o przytulnej gospodzie... Organizm potrzebuje czasu, by zaaklimatyzować się do wysokogórskich warunków i kondycyjnie podołać wymogom długich i pięknych tras zjazdowych.
  • ondycja i zdrowy rozsądek przede wszystkim. Poza tym można zabezpieczyć się przed urazami. Warto posiadać np.: kask, usztywniacze nadgarstkowe dla snowboardzistów i inne nowoczesne akcesoria ochronne. 
    Na wszelki wypadek – ubezpieczenie.
  • Koszty leczenia zagranicą mogą zrujnować niejeden budżet domowy. Warto o tym pamiętać przed wyjazdem. W razie nieszczęśliwego zdarzenia ELVIA służy pomocą 24h na dobę. 

Życzymy dużo śniegu !

wróć do listy aktualności

Czytaj także

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej