wróć do listy aktualności

27/06/2023

Co prezes musi wiedzieć o ubezpieczeniu firmowej siedziby w Dniu Mikro-, Małych i Średnich Przedsiębiorstw?

Każda firma ma siedzibę, którą powinna odpowiednio zabezpieczyć. Zgodnie z danymi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, ubiegły rok to ponad 600 tys. akcji na terenie całego kraju, w tym blisko 136 tys. pożarów i 425 tys. innych zagrożeń, a ogólna liczba interwencji strażaków rośnie[i]. Eksperci Mondial Assistance alarmują - mimo, iż coraz częściej pracujemy zdalnie, co jest szczególnie widoczne w przypadku mikroprzedsiębiorstw, dobrze jest należycie zabezpieczyć siedzibę firmy przed nieprzewidzianymi zdarzeniami – w tym klęskami żywiołowymi, nieszczęśliwymi wypadkami czy aktami wandalizmu.

Szeroko rozumiane ubezpieczenie nieruchomości jest rozsądną praktyką zabezpieczającą właścicieli nieruchomości przed utratą znacznych środków. Ceny usług remontowych od czasu pandemii COVID-19 wystrzeliły, szczególnie w branży wykończeniowej i serwisach sprzętu AGD. Zgodnie z danymi Mondial Assistance, wzrost w ostatnich 4 latach wyniósł średnio ok. 100%. Oczywiście to nie jedyna składowa ceny pomocy – rosną koszty urządzeń do naprawy, a także koszty części zamiennych. Dlatego warto należycie zabezpieczyć firmę, a do najpopularniejszych ubezpieczanych rzeczy należą:

  • budynki i budowle, lokale,
  • elementy działki,
  • maszyny, urządzenia i wyposażenie.

 

- Szczególnie ważne jest skrócenie czasu, w którym przedsiębiorca nie może prowadzić działalności lub ta możliwość jest mocno ograniczona. Dlatego przedsiębiorcy tak cenią sobie możliwość oddania odpowiedzialności za organizację i przeprowadzenia naprawy swojemu asystorowi lub ubezpieczycielowi, który zapewnia ekipę remontową, pokrywa koszty i daje gwarancję na wykonane prace. Takie ubezpieczenie zapewnia spokój, zarówno w życiu prywatnym, jak i w ramach prowadzenia firmy. W Mondial Assistance posiadamy aż 13 pakietów chroniących różne biznesy, począwszy od gastronomii a na salonach urody i firmach budowlanych kończąc. Każda działalność gospodarcza jest wyjątkowa i zasługuje na odpowiednią ochronę, która powinna pomóc należycie podnieść się po nieprzewidzianym zdarzeniu losowym – komentuje Agnieszka Nurska-Kaczor, dyrektorka ds. repair in kind w Mondial Assistance.

Przy kompleksowym ubezpieczeniu w pokrywanych przez ubezpieczyciela kosztach znajdą się nie tylko wydatki związane z naprawą nieruchomości, ale także zasadnicze wynagrodzenie brutto pracowników, opłaty dzierżawne oraz związane z najmem, rachunki za energię elektryczną, cieplną, wodę i gaz czy raty kredytów.

Najważniejsze jest jednak dopasowanie ubezpieczenia do formy prowadzonej działalności, dlatego ważna jest znajomość oferty. Dobry przykład stanowią różnice chociażby między ubezpieczeniem sklepów, a zabezpieczeniem gabinetów weterynaryjnych. W przypadku tych pierwszych można dokupić pakiety, które chronią witryny sklepowe czy towar przed kradzieżami, włamaniami i aktami wandalizmu, natomiast w przypadku lecznic, można wykupić pakiet w ramach którego zwracane są koszty utylizacji leków uszkodzonych w zdarzeniu losowym.

 

[i] https://www.gov.pl/web/kgpsp/interwencje-podsumowanie-2022#:~:text=Przez%20ca%C5%82y%202022%20rok%20powsta%C5%82o,%C5%BCycie%20a%202338%20odnios%C5%82o%20obra%C5%BCenia.

wróć do listy aktualności

Czytaj także

05/09/2018

Awarie Polaków podczas wakacji

W okresie wakacji, jak co roku, do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance z prośbą o pomoc zgłasza się kilkadziesiąt tysięcy osób. Jest to czas wytężonej pracy dla osób pracujących w firmach specjalizujących się w usługach assistance.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej