wróć do listy aktualności

18/05/2023

Blisko 60 proc. rowerzystów obawia się kradzieży swojego jednośladu!

Aż 58 proc. posiadaczy rowerów uważa, że najcenniejsze w ubezpieczeniu roweru jest odszkodowanie po kradzieży. Eksperci Mondial Assistance przypominają, że warto zabezpieczyć jednoślady, w szczególności te sprezentowane dzieciom i młodzieży w okresie komunijnym i wakacyjnym – w ten sposób można się ochronić przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach czy zapewnić opiekę medyczną poszkodowanym w następstwie nieszczęśliwych wypadków.

- Rowery, ale też inne jednoślady jak np. hulajnogi cały czas zyskują w Polsce na popularności i coraz więcej osób ceni sobie możliwość należytego ubezpieczenia tego sprzętu. Zdecydowanie najczęstszą obawą rowerzystów jest kradzież posiadanego sprzętu, dlatego najcenniejszą dla klientów usługą jest uzyskanie odszkodowania w przypadku jego utraty. Ponadto, do kluczowych w oczach konsumentów należą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz pomoc medyczna po wypadku. – komentuje Łukasz Nowiński, kierownik ds. rozwoju rynku w Mondial Assistance.

 

Wg wyników 12. edycji badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” przeprowadzonego na zlecenie Mondial Assistance już co trzecia osoba, która kupiła rower lub hulajnogę w 2022 roku, jest zainteresowana ubezpieczeniem tego sprzętu. Klienci zdecydowani na zakup ubezpieczenia stawiają na wygodę – aż 35 proc. respondentów najchętniej wykupiłoby je jeszcze w trakcie procesu zakupu ubezpieczanej rzeczy, 28 proc. dokonałoby tego w trakcie podpisywania umowy na inne ubezpieczenie (np. nieruchomości), natomiast co piąty respondent jest gotowy ubezpieczyć rower lub hulajnogę przez internet. Zmiana stylu życia sprawia, że coraz mniej osób jest gotowych skorzystać z tradycyjnego kanału zakupu i pójść do agenta ubezpieczeniowego. Liczba osób biorących taką możliwość pod uwagę spadła o 10 punktów procentowych z 45 proc. w 2022 do 35 proc. w bieżącym roku.

 

Warto jednak zabezpieczyć się nie tylko przed kradzieżą - w ubiegłym roku wg danych Komendy Głównej Policji, w wypadkach komunikacyjnych rannych zostało aż 3344 rowerzystów oraz 421 osób prowadzących hulajnogi. Szczególnie widoczne jest to w okresie od maja do sierpnia, kiedy dochodzi do największej liczby wypadków w roku.

 

Co warto zabezpieczyć (nie tylko) przed wakacyjnymi wyprawami?

 

  1. Ubezpiecz siebie od następstw nieszczęśliwych wypadków (tzw. NNW);
  2. Ubezpiecz się na wypadek wyrządzenia komuś krzywdy (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – tzw. OC);
  3. Ubezpiecz sprzęt od kradzieży;
  4. Jeśli planujesz wyjazd – pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym! Aby optymalne dobrać jego zakres do Twoich potrzeb, skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym.
wróć do listy aktualności

Czytaj także

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej