wróć do listy aktualności

18/10/2012

Bezpieczna jazda zimą z ubezpieczeniowym bonusem

Jesień to ofensywa promocyjna branży związanej z oponami. Sklepy i serwisy prześcigają się w rabatach i bezpłatnych bonusach dodawanych przy zakupie opon. Firmy ubezpieczeniowe też nie zapadają w sen zimowy przygotowując produkty dopasowane do pory roku i potrzeb konsumentów.

W 2011 r. w Europie sprzedano łącznie 238,3 mln opon do samochodów osobowych, w tym 93,4 mln sztuk opon zimowych (z tego 17,3 mln sztuk w Europie Centralnej). To aż o 18,4% więcej niż w 2010 r. W minionym roku, pomimo stosunkowo lekkiej zimy w Polsce, sprzedano więcej nowych opon zimowych niż letnich. Być może jeszcze w tym roku zimówki będą obowiązkowe, a za ich brak będzie groził mandat. Salony sprzedaży i serwisy już kuszą promocjami. Poza upustem cenowym przy zakupie skorzystać można z różnych gratisów. Nabycie samych gum to już przeżytek, co dodatkowo można dostać za darmo?

Od szamponu po magazyn 
Bezpłatny montaż to jeden z najstarszych i najpopularniejszych gratisów dodawanych do zakupu opon. W czasach zakupów internetowych ciekawym plusem może być też bezpłatny transport. Dla kierowców bez garażu i piwnicy oferta darmowego przechowywania letnich opon będzie być może najlepszym bonusem. Oprócz wolnej przestrzeni w garażu zyskać można pewność, że powierzone opony będą magazynowane w odpowiednich warunkach, jeśli chodzi o temperaturę, wilgotność czy ułożenie. Dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają estetykę auta, atrakcyjne mogą być darmowe kosmetyki do lakieru czy tapicerki.

A co z ubezpieczeniem? 
Tą drogą idą też niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące bezpłatne usługi dodawane do wybranych modeli opon. – Zdecydowaliśmy się na aktywność w tym zakresie, bo uważamy, że bezpieczeństwo i komfort użytkowania samochodu zimą będą dla konsumentów znacznie istotniejsze niż bezpłatne założenie gum na koła. W przypadku awarii czy uszkodzenia opony ubezpieczenie daje możliwość wezwania wsparcia assistance, które wymienia koło i od ręki naprawia usterkę na miejscu. Jeśli to nie jest możliwe, ochrona ubezpieczeniowa zapewnia holowanie do serwisu, a w przypadku powstania uszkodzeń wykluczających naprawę opony ubezpieczony może liczyć na dostarczenie i założenie takiego samego modelu w ciągu maksymalnie 48 godzin. Złapanie gumy przestaje być problemem– mówi Piotr Hołoweńko, Kierownik rozwoju rynku z Mondial Assistance, który przygotował tego typu ubezpieczenie.  Bezpłatne pakiety assistance dodawane są do wybranych modeli opon Goodyear w serwisach Premio. W razie awarii wystarczy jeden telefon do operatora, który szybko organizuje pomoc, zdejmując kłopot z barków kierowcy.

Charakter oferty i dobre dopasowanie do produktu, któremu towarzyszy ma szansę odnieść pozytywny efekt. Dla wielu klientów może stać się pierwszym kontaktem z tego typu usługą assistance, na czym skorzystać może cała branża.


Ile warte są gratisy dodawane do zakupu opon (ceny brutto, za komplet):

  •  montaż: 50 – 100 zł
  •  dostawa: 20 – 60 zł 
  •  magazynowanie letnich opon: 30 – 80 zł 
  •  darmowe produkty np. kosmetyki do samochodu: 15 - 50 zł 
  •  ubezpieczenie assistance: 60-200 zł
wróć do listy aktualności

Czytaj także

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej