wróć do listy aktualności

14/10/2014

Assistance ujarzmi żywioł

W ubiegłym roku strażacy, aż 27 tys. razy gasili pożary budynków mieszkalnych (dane Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej). To zdarzenia losowe, których nie sposób przewidzieć. Ich skutki zazwyczaj są bardzo dotkliwe, ale niektóre z nich można jednak dosyć łatwo i tanim kosztem złagodzić.

Pożarów w 2013 roku było średnio 74 dziennie, wybuchały statystycznie co 19,5 minuty! Nieocenione wsparcie w takich sytuacjach zapewnia usługa domowego assistance, która może pomóc począwszy od pilnowania zniszczonego mienia, po montaż mebli po powrocie.

Prywatny strażnik dobytku  
Możliwość skorzystania z pomocy fachowców na telefon w przypadku pożarów to istotny i dosyć często wykorzystywany element usługi domowego assistance. Pomoc z jednej strony minimalizuje straty, a z drugiej polega na zorganizowaniu poszkodowanym warunków do życia na czas doprowadzenia do stanu używalności spalonego mieszkania lub do czasu zorganizowania innego lokum.

W przypadku pożaru mieszkania usługa assistance dla domu okazuje się być pomocą w rozwiązaniu najpilniejszych problemów i komplikacji. - Poszkodowanym posiadającym assistance domowe jest organizowany transport do rodziny, u której chcą zamieszkać, a w przypadku gdy nie mają takiej możliwości zapewnione zostaje zakwaterowanie w hotelu. Ochroną otoczone zostanie także zniszczone mienie - strażnik będzie czuwał nad mieszkaniem, podczas gdy ocalały dobytek zostanie przewieziony i przechowany w bezpiecznym miejscu przez niezbędny czas - mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

A co jak sąsiad cię zaleje?  
Podobnie jak w przypadku pożaru, także podczas zalania mieszkania usługa domowego assistance może być pomocna. Do najczęstszych przyczyn zalania zalicza się awarie rur i instalacji wodociągowych, nieumyślne pozostawienie otwartego kranu, a także awarie pralek lub zmywarek. Przytrafić się to może każdemu - nawet jeśli sami dokładamy wszelkiej staranności by do takiego nieszczęścia nie doszło, to nie możemy mieć pewności, że tak samo postępuje sąsiad mieszkający piętro wyżej.

- Podane przykłady nieszczęśliwych zdarzeń to jedne z gorszych scenariuszy, znacznie częściej dochodzi jednak do drobniejszych wypadków skutkujących zniszczeniem nieruchomości oraz niewielkimi usterkami, w przypadku których również zadziała pakiet ubezpieczenia dla domu. Assistance obejmuje wsparcie i fachowe usługi wielu specjalistów m.in. hydraulika, elektryka, dekarza, ślusarza, stolarza i szklarza, a nawet interwencję i opiekę medyczną z poradą psychologa włącznie – dodaje Piotr Ruszowski.


 Co zapewnia domowe assistance w przypadku pożaru i zalania*?  
1. Zakwaterowanie w hotelu (zwrot kosztów) i dojazd do niego. 
2. Nadzór strażnika nad pustym mieszkaniem. 
3. Transport ocalałych rzeczy oraz pokrycie kosztów ich przechowania. 
4. Pomoc psychologa. 
5. Ekipę sprzątającą do usuwania skutków pożaru czy zalania. 
6. Usługi ślusarza, hydraulika, elektryka, dekarza, stolarza czy szklarza.

* na podstawie Mondial Assistance

wróć do listy aktualności

Czytaj także

04/12/2018

Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej przez nas aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje nam pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i ambulansu, którym wrócimy do kraju.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej