wróć do listy aktualności

13/03/2014

Allianz Global Assistance umacnia swoją obecność w Japonii poprzez utworzenie AGA Assistance Japan

Allianz Global Assistance informuje o utworzeniu AGA Assistance Japan Co. Ltd. w celu budowy i przyspieszenia rozwoju swojej działalności na japońskim rynku.

Podczas blisko dziesięcioletniej obecności w Japonii w formule spółki joint venture zawiązanej w proporcjach 50/50 z Tokio Marine, Allianz Global Assistance zdobył ustrukturyzowaną, profesjonalną wiedzę o japońskim rynku. Umożliwił przy tym Tokio Marine rozwinąć usługi assistance samochodowego odpowiadającego potrzebom wymagającego rynku.

Biorąc pod uwagę potencjał silnego wzrostu tradycyjnych usług Allianz Global Assistance na rynku motoryzacyjnym i związanym z podróżami oraz strategię Tokio Marine, partnerzy zdecydowali się zmienić strukturę współpracy, dopasowując ją do planów rozwoju każdego z nich w formule większej niezależności.

W ramach nowej organizacji od 1. kwietnia 2014 Allianz Global Assistance będzie w posiadaniu 80,1% udziałów Millea Mondial, który przekształci się w AGA Assistance Japan Co. Ltd. Tokio Marine zachowa 19,9% udziałów i stworzy firmę zajmującą się wszystkimi drogowymi i innymi usługami assistance. 

Jesteśmy aktualnie w punkcie zwrotnym naszego rozwoju w Japonii. Nasza działalność w tym kraju znacząco wzrosła w ubiegłym roku. Chcemy kontynuować tę trajektorię w celu osiągnięcia globalnego celu jakim jest 20% udział w Azji do 2015 roku. 9 lat jakie tu spędziliśmy do tej pory były bardzo pouczające i potwierdziły perspektywę silnego wzrostu naszych tradycyjnych produktów takich jak assistance drogowe i ubezpieczenia turystyczne, a także usług związanych ze zdrowiem i wsparciem w domu - powiedział Rémi Grenier, President and CEO of Allianz Global Assistance. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej