wróć do listy aktualności

16/01/2023

Zimowe podróże spokojniejsze z szerokim ubezpieczeniem

Rozpoczynający się okres ferii zimowych to okres aktywnego wypoczynku dla wielu rodzin. Warto jednak odpowiednio się zabezpieczyć i uważnie sprawdzać zapisy dostępne w umowach, żeby wiedzieć, co ona obejmuje. Klienci często nie znają zakresu swojego ubezpieczenia, a co za tym idzie – nie korzystają z pełni opieki, która im przysługuje w przypadku kontuzji!

 

W ostatnich latach znacząco wzrosła elastyczność polis ubezpieczeniowych dla podróżnych, bez względu na to, czy stawiają oni na aktywną formę spędzania czasu wolnego, czy na workation, gdy reszta rodziny odpoczywa. Oczywistym dodatkiem do wyjazdów, szczególnie tych planowanych wiele miesięcy wcześniej, stało się ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub skrócenia trwania podróży w związku z chorobami. Istnieje jednak kilka innych opcji, o których większość osób nie wie, dopóki nie skorzysta z oferty ubezpieczycieli.

 

Bezpieczna kieszeń, spokojna głowa

Według danych Komendy Głównej Policji tylko w Polsce liczba zgłoszonych kradzieży wynosi około 100 tys. przypadków rocznie[1]. Natomiast wg Eurostat[2], w samym 2020 roku w Unii Europejskiej odnotowano łącznie blisko 4 miliony kradzieży. Warto więc dmuchać na zimne i zachować rozsądek, szczególnie w podróży: nie zabierać ze sobą zbyt dużej ilości gotówki i pilnować bagaży, w szczególności tych podręcznych. Możliwe jest także zabezpieczenie najważniejszych przedmiotów w postaci dodatkowego ubezpieczenia. Przykład może stanowić pakiet Bezpieczna Kieszeń, w ramach którego jest nie tylko oferowany zwrot kosztu zakupu portfela i telefonu, ale też np. opłat związanych z wymianą zamków w drzwiach, czy opłat za wydanie nowych dokumentów. Wystarczy tylko dokument potwierdzający zgłoszenie policji utratę skradzionych rzeczy oraz rachunki potwierdzające poniesione koszty. W przypadku smartfonów będzie potrzebne dodatkowo potwierdzenie zablokowania karty przez operatora sieci komórkowej.

 

Kontynuacja leczenia już w domu

Większość osób zapomina, że poważne kontuzje odniesione np. na stoku nie kończą się w dniu wypisania ze szpitala. Nawet skręcenie kończyny może oznaczać kilkutygodniowe ograniczenia ruchomości, natomiast złamania mogą oznaczać kilka tygodni w gipsie. Najczęściej ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów związanych z hospitalizacją. Można znaleźć jednak pakiety, które obejmują także opiekę lekarską, zapewnienie sprzętu rehabilitacyjnego a nawet zwrot kosztów kilkunastu sesji z fizjoterapeutą.

- Dobre ubezpieczenie podróżne pokryje również koszty kontynuacji leczenia po powrocie do kraju. Najczęściej na miejscu zdarzenia podróżni są zaopatrywani, natomiast po powrocie do kraju konieczna jest kontynuacja leczenia i rehabilitacja. Mając odpowiednie ubezpieczenie zaoszczędzimy czas i pieniądze - tłumaczy Piotr Hołoweńko, kierownik działu sprzedaży Mondial Assistance.

 

Podróże zawsze chronione, także te służbowe

Zgodnie z opublikowanym przez Allianz Partners raportem Travel States of Mind, ponad ¼ ankietowanych w wieku 18-25 twierdzi, że będzie częściej pracować zza granicy lub z domu rodzinnego. Większa liczba podróży pracowniczych, także tych poza granice naszego kraju, wpłynie na wzrost liczby nieprzewidzianych wypadków podczas podróży. Wśród rzeczy, które można ubezpieczyć na czas ważnej podróży służbowej jest nie tylko sprzęt, ale także koszty wypożyczenia zastępczych maszyn i/lub przesyłu ich z domu. W przypadku gdy wypadek losowy pokrzyżował plany dotarcia na ważne spotkanie, ubezpieczyciel nie tylko zapewni organizację i pokryje koszty transportu do miejsca docelowego podróży służbowej, ale także zwróci koszty poniesione na zakup artykułów pierwszej potrzeby, takich jak artykułów spożywczych czy higienicznych.

[1] Kradzież cudzej rzeczy - Statystyka - Portal polskiej Policji (policja.pl)

[2] https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Crime_statistics&oldid=568499

 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej