wróć do listy aktualności

20/07/2016

Technologie służące do poprawy zdrowia i ratowania życia

Jak wynika z badania konsumenckiego przeprowadzonego przez OpinionWay na zlecenie Allianz Worldwide Partners i Monolith Partnetrs najbardziej atrakcyjne aplikacje dla osób posiadających Apple Watch to aplikacja służąca do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi (26%), kontroli cukru (12%) oraz pomiaru jakości snu (11%).  
 
 
Najpotrzebniejsza aplikacja
Podczas pierwszego na świcie badania, które odbyło się na przełomie maja i kwietnia br. sprawdzono oczekiwania posiadaczy Apple Watch dotyczące usług związanych z ochroną zdrowia. Pozwoliło to na stworzenie „Top 3” aplikacji zdrowotnych. Na pierwszym miejscu znalazła się aplikacja służąca do pomiaru ciśnienia krwi, którą respondenci uznali za najistotniejszą, dzięki której mogliby cieszyć się lepszym życiem i zdrowiem.  
- Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Aplikacje takie jak te dają nieskończone możliwości. Wszystko co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia – wyjaśnia Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu 
w Mondial Assistance. 
 
Bezpieczeństwo danych 
Aplikacje zdrowotne są na wczesnym etapie badania. Jednak pomimo entuzjastycznego przyjęcia 
i dużego zainteresowania konsumentów badanie ujawniło, że 85% respondentów obawia się, że za pomocą urządzenia można dokonać kradzieży informacji bankowych i finansowych, 79% z nich obawia się również kradzieży  tożsamości, a 36% niepokoi możliwość utraty danych osobowych. 
W związku z tych 16% respondentów wyraziło zgodę na usługę polegającą na ochronie ich danych osobowych, a 28% ankietowanych zgłosiło chęć skorzystania z takiej usługi w przyszłości. 
 
Przyszłość opieki zdrowotnej to telemedycyna
Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że ciągu najbliższych 25 lat liczba osób, które będą potrzebować pomocy wzrośnie wśród 65-latków o ponad 60%, a u 80-latków aż o 130%. Coraz intensywniej trzeba myśleć nie tylko o pomocy starszym – zarówno w procesie codziennego życia, czy ich rehabilitacji, ale również o profilaktyce.
- W Europie zachodniej bardzo popularnymi rozwiązaniami są usługi zdalnego monitoringu klienta – najczęściej seniora. W bieżącym roku, Mondial Assistance rozszerzył zakres swoich produktów o usługi telemedyczne, które mają na celu zagwarantowanie całodobowej opieki i nadzoru nad osobami samotnymi, niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi oraz hospitalizowanymi w domu. Specjalistyczne, niewielkie urządzenie, w które wyposażane są osoby objęte wsparciem daje możliwość regularnego pomiaru rytmu serca, analizy aktywności fizycznej, przypomnienia o zażyciu leków i umożliwia wysłanie sygnału o nagłym zdarzeniu do opiekuna lub centrum alarmowego. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w moduł GPS, który pozwala na lokalizację klienta, dzięki czemu jesteśmy w stanie odnaleźć osobę cierpiącą na chorobę Alzheimera – dodaje Piotr Ruszowski. 
 
Pakiety telemedyczne zawierają szeroki zakres specjalistycznych usług dostosowanych do potrzeb zdrowotnych wszystkich członków rodziny. Jest to oferta dająca ogromną swobodę korzystania, wygodna i szybko dostępna. Można z niej korzystać z dowolnego miejsca na świcie. W ramach pakietów oferuje się usługi: teleopiekę kardiologiczną, czy chociażby telerehabilitację kardiologiczną. 
 

 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

07/09/2018

Podsumowanie wakacji – wzrost korzystania z assistance medycznego za granicą

W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 p.

Więcej

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej