wróć do listy aktualności

28/01/2014

Mroźny tydzień zwiększył o połowę ilość wezwań serwisów pomocy drogowej

W pierwszym tej zimy naprawdę mroźnym w całym kraju tygodniu ilość wezwań assistance samochodowego wzrosła niemal o połowę. Dominują prośby o pomoc w uruchomieniu zmrożonego samochodu, ich ilość wzrosła o 11%.

Eksperci z Mondial Assistance sprawdzili ilość wezwań w dniach 13 – 17.01.2014 i w ubiegłym tygodniu 20 – 24.01.2014. Porównując oba te okresy w ubiegłym tygodniu było o 48% więcej interwencji niż w tygodniu wcześniejszym.

Dominują oczywiście wezwania związane z problemami z samochodem – trudnościami z uruchomieniem, czy wręcz dostaniem się do pojazdu. Takich wezwań w mroźnym tygodniu było 76%, w porównaniu do 65% we wcześniejszym.


Zimą większą ilość pracy widać szczególnie przy pierwszych mrozach, kiedy słabsze samochody odmawiają posłuszeństwa, a ludzie mają problemy, żeby dojechać do pracy. Wtedy bardzo często przypominamy sobie od czego przy ubezpieczeniu komunikacyjnym mamy samochodowe assistance. Najbardziej typowe o tej porze roku problemy to „padnięte” akumulatory, zamarznięte zamki uniemożliwiające dostanie się do pojazdu, także zamarznięte hamulce ręczne i paliwo. Zazwyczaj udaje nam się pojazd uruchomić na miejscu, 30 min do godziny wystarczy, żeby fachowy serwis z nowoczesnym sprzętem przygotował samochód do jazdy. Chociaż w niektórych miastach bywa, że w mroźne dni ilość wezwań jest nawet trzykrotnie większa niż w cieplejszy dzień, to jako firma pomocowa jesteśmy przygotowani do zwiększonego zapotrzebowania na nasze usługi zimą – mówi Tomasz Brożyna dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Wpływ zimowej aury widać też w geograficznym rozkładzie wezwań. Ich ilość wzrosła w województwach, gdzie nastąpiło pogorszenie pogody jak np. w woj. kujawsko-pomorskim, podlaskim czy wielkopolskim. Nieznacznie wzrosła też ilość wezwań o woj. mazowieckim. Obok województwa stołecznego najwięcej interwencji zanotowano w woj. śląskim, gdzie w tym okresie rozpoczęły się ferie. W dalszej kolejności były to woj. wielkopolskie, dolnośląskie oraz łódzkie i pomorskie (w dwóch ostatnich również w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się ferie). 

 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej