wróć do listy aktualności

05/05/2011

Mondial Assistance: mniej interwencji w długi weekend

Tegoroczny weekend majowy zaskoczył nie tylko zimową aurą, ale także mniejszą niż w ubiegłym roku liczbą interwencji z zakresu assistance komunikacyjnego. W okresie od 30 kwietnia do 3 maja Centrum Operacyjne Mondial Assistance zarejestrowało spadek ilości interwencji na polskich drogach o 8,5 proc. względem analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Pogoda nie rozpieszczała urlopowiczów w pierwszych dniach maja – cześć podróżujących wracała z majówki zaśnieżonymi ulicami. Polacy tradycyjnie skorzystali jednak z możliwości przedłużenia urlopu, dlatego ruch na krajowych i lokalnych drogach był natężony. Interwencji związanych ze zdarzeniami komunikacyjnymi było mimo to mniej, niż w roku ubiegłym.

– Nasze Centrum Operacyjne podczas majówki zanotowało o 8,5 proc. mniej interwencji niż w ubiegłym roku. Spadek ilości interwencji z zakresu car assistance nie musi jednak wcale oznaczać niechęci Polaków do wyjazdów. Po pierwsze może wiązać się z bardziej ostrożnym poruszaniem po drogach, któremu paradoksalnie sprzyja kiepska pogoda. Wielu podróżujących mogło także zrezygnować z własnego samochodu na rzecz pociągu czy nawet samolotu – wyjaśnia Tomasz Brożyna, Dyrektor Pionu Operacyjnego w Mondial Assistance.

Usługą pomocową wykorzystywaną przez kierowców najczęściej było – podobnie jak w ubiegłym roku – holowanie (66 proc. ogółu interwencji dokonywanych w ciągu trzech dni długiego weekendu) oraz naprawy na miejscu zdarzenia, które stanowiły blisko 20 proc. świadczeń (wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do ubiegłego roku). 1 na 10 interwencji przeprowadzonych w tych dniach przez Mondial Assistance związana była z wynajęciem samochodu zastępczego. Zaledwie 5 proc. serwisów stanowiły takie usługi jak zamówienie taksówki, organizacja noclegu w hotel czy zapewnienie miejsca parkingowego. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej