wróć do listy aktualności

05/05/2011

Mondial Assistance: mniej interwencji w długi weekend

Tegoroczny weekend majowy zaskoczył nie tylko zimową aurą, ale także mniejszą niż w ubiegłym roku liczbą interwencji z zakresu assistance komunikacyjnego. W okresie od 30 kwietnia do 3 maja Centrum Operacyjne Mondial Assistance zarejestrowało spadek ilości interwencji na polskich drogach o 8,5 proc. względem analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Pogoda nie rozpieszczała urlopowiczów w pierwszych dniach maja – cześć podróżujących wracała z majówki zaśnieżonymi ulicami. Polacy tradycyjnie skorzystali jednak z możliwości przedłużenia urlopu, dlatego ruch na krajowych i lokalnych drogach był natężony. Interwencji związanych ze zdarzeniami komunikacyjnymi było mimo to mniej, niż w roku ubiegłym.

– Nasze Centrum Operacyjne podczas majówki zanotowało o 8,5 proc. mniej interwencji niż w ubiegłym roku. Spadek ilości interwencji z zakresu car assistance nie musi jednak wcale oznaczać niechęci Polaków do wyjazdów. Po pierwsze może wiązać się z bardziej ostrożnym poruszaniem po drogach, któremu paradoksalnie sprzyja kiepska pogoda. Wielu podróżujących mogło także zrezygnować z własnego samochodu na rzecz pociągu czy nawet samolotu – wyjaśnia Tomasz Brożyna, Dyrektor Pionu Operacyjnego w Mondial Assistance.

Usługą pomocową wykorzystywaną przez kierowców najczęściej było – podobnie jak w ubiegłym roku – holowanie (66 proc. ogółu interwencji dokonywanych w ciągu trzech dni długiego weekendu) oraz naprawy na miejscu zdarzenia, które stanowiły blisko 20 proc. świadczeń (wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do ubiegłego roku). 1 na 10 interwencji przeprowadzonych w tych dniach przez Mondial Assistance związana była z wynajęciem samochodu zastępczego. Zaledwie 5 proc. serwisów stanowiły takie usługi jak zamówienie taksówki, organizacja noclegu w hotel czy zapewnienie miejsca parkingowego. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej