wróć do listy aktualności

02/12/2011

Mondial Assistance Group* oraz Międzynarodowy Związek Transportu Kosmicznego (International Space Transport Association – ISTA) – partnerami w branży turystyki kosmicznej

Mondial Assistance Group będzie towarzyszyć osobom podróżującym w przestrzeń kosmiczną przed lotem, w trakcie lotu oraz po nim, oferując dopasowane do potrzeb klienta ubezpieczenie podróży kosmicznych. 

Mondial Assistance Group, światowy lider w ubezpieczeniach turystycznych i rozwiązaniach assistance, oraz Międzynarodowy Związek Transportu Kosmicznego  (ISTA) podpisały jedyną w swoim rodzaju umowę partnerską w związku z przewidywanym rozwojem branży turystyki kosmicznej i komercyjnych lotów kosmicznych. Obydwaj partnerzy obejmują swoimi usługami okres przed lotem w przestrzeń kosmiczną, w trakcie lotu oraz po nim, w celu zagwarantowania, żeby ta niezwykła wyprawa galaktyczna była doświadczeniem bezpiecznym, radosnym i bezproblemowym zarówno dla samych podróżujących, jak i ich rodzin. Virgin Galactic niedawno podała informację, że pierwszy komercyjny lot kosmiczny jest zaplanowany na październik 2012 roku.

W następnych kilku miesiącach Mondial Assistance Group zacznie kontaktować się z liniami oferującymi loty kosmiczne, naukowcami badającymi przestrzeń kosmiczną, pracownikami biur podróży, osobami podróżującymi w kosmos oraz organizacjami konsumenckimi. Po raz pierwszy w historii w branży kosmicznej oferowane będą ubezpieczenia tego typu misji. Firmy ubezpieczeniowe oraz branża kosmiczna nigdy wcześniej nie zawierały żadnego wspólnego porozumienia dotyczącego ubezpieczeń komercyjnych suborbitalnych lotów kosmicznych. – ISTA zamierza zbliżyć do siebie branżę kosmiczną oraz jej użytkowników. Po raz pierwszy zarówno osoby podróżujące w kosmos jak i obsługa lotów kosmicznych będą mogły uzyskać ochronę ubezpieczeniową – mówi dyrektor generalny ISTA, Ronald Heister.

Nowa generacja

– Obecnie zapewniamy ochronę ubezpieczeniową ponad 30 milionom ludzi na całym świecie – mówi Erick Morazin, dyrektor działu Global Accounts w Mondial Assistance Group. – W Mondial Assistance Group turystykę kosmiczną postrzegamy jako nowy rynek dla turystów następnej generacji. Nasza współpraca z firmą Międzynarodowy Związek Transportu Kosmicznego  (ISTA) jest dowodem naszego wsparcia dla branży turystyki kosmicznej oraz zainteresowania nią – dodaje.

Ubezpieczenie turystyczne

Mondial Assistance Group, we współpracy z ISTA, obecnie przygotowuje pełen pakiet ubezpieczeń dla turystów kosmicznych, naukowców pracujących w kosmosie oraz rejsowych samolotów kosmicznych takich jak Virgin Galactic, Xcor oraz SpaceLinq. Współpraca obejmuje również pomoc medyczną, a także porady eksperckie i usługi indywidualne dla osób podróżujących w kosmos. Mondial Assistance Group zamierza towarzyszyć takim osobom oraz ich rodzinom w całym procesie: od przygotowań do podróży aż do powrotu do domu. – Przestrzeń kosmiczna to zdecydowanie nasz nowy cel. Jesteśmy gotowi na ten olbrzymi krok do przodu, aby zagwarantować przyszłym klientom odbywającym podróż kosmiczną spokój ducha oraz pomyślność – tłumaczy Erick Morazin.

Obecność na całym świecie

– Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb tej nowo powstałej branży w zakresie  usług doradczych i wsparcia w skali globalnej. Zabieranie pasażerów, towarów oraz ładunku użytecznego w przestrzeń kosmiczną będzie wymagało ustanowienia i wprowadzenia w życie nowych praw i przepisów, jak również praktyk dotyczących badań, marketingu oraz komunikacji. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wejść w tę nową erę turystyki we współpracy z Mondial Assistance Group. Dzięki połączeniu specjalistycznej wiedzy i doświadczenia naszych firm będziemy w stanie zaoferować szeroki wachlarz profesjonalnych usług dla wszystkich zainteresowanych osób podróżujących w kosmos, naukowców, organizacji, ich członków oraz organów zarządzających – powiedział w Hadze Taras Ploshchansky, dyrektor ds. prawnych w siedzibie głównej ISTA.   

Odznaczenia ISTA

Prezentacja komercyjnego lotu kosmicznego oraz uroczysty lunch inauguracyjny odbył się 14 listopada w budynku Spherium Space Trade Center w Hadze. W uroczystości udział wziął zarówno Erick Morazin, jak i Taras Ploshchansky. W trakcie uroczystości, Sir Richard Branson z Virgin Galactic, Viktor Vekselberg, dyrektor rosyjskiej Fundacji Skołkowo oraz światowej sławy rosyjski kosmonauta dr. Siergiej Żukow otrzymali pierwsze odznaczenia ISTA w uznaniu ich znamienitych i pionierskich osiągnięć w dziedzinie komercyjnego transportu kosmicznego i innowacji w tym zakresie.

Partnerstwo Mondial Assistance Group i ISTA

Ponadto w trakcie tej uroczystości Erick Morazin ogłosił publicznie partnerstwo Mondial Assistance Group i Międzynarodowy Związek Transportu Kosmicznego  oraz przedstawił pewne aspekty obecnie przygotowywanych ubezpieczeń podróży kosmicznych i rozwiązań assistance.

 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej