wróć do listy aktualności

03/11/2015

Drogowe assistance przydało się podczas świątecznych wyjazdów

Miniony weekend charakteryzował się wzmożonym ruchem drogowym w całym kraju. Podczas dojazdów na cmentarze assistance samochodowe przydało się bardziej niż w czasie weekendu Wszystkich Świętych rok temu.

Chociaż wypadków w ten weekend było tylko nieco więcej niż rok temu (225 w porównaniu z 196 w 2014) to według danych Mondial Assistance w miniony weekend, od piątku do niedzieli (30.10 – 01.11) z prośbą o pomoc drogową kierowcy telefonowali o ponad 20% więcej razy niż w podobny weekend w roku ubiegłym (31.10 – 02.11.2014). Aż 74% wezwań wiązało się z awariami na drodze.

- Miniony weekend był dla nas rzeczywiście bardziej pracowity niż podobny rok temu. Raczej nie wynika to jednak z warunków atmosferycznych, bo te były dobre, czy większego ruchu (w poprzedni weekend ilość wezwań była tylko nieco mniejsza). Po prostu z roku na rok coraz więcej kierowców ma assistance. Coraz więcej osób też o tym pamięta, a w razie awarii czy wypadku nie waha się skorzystać i zadzwonić po fachową pomoc zamiast np. po męża czy szwagra. – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Poza awariami assistance potrzebne było przy wypadkach, rzadziej w przypadku kradzieży pojazdu. Jeśli było to możliwe, pomoc była udzielana na miejscu, jeśli nie, laweta transportowała uszkodzony pojazd do najbliższego warsztatu. Kierowcy posiadający bardziej rozbudowane pakiety assistance mogli liczyć na pojazd zastępczy czy zwrot kosztów zakwaterowania w hotelu. 
Samochodowe assistance ma większość nowych pojazdów i duża część używanych. W ubiegłym roku w różnych kanałach dystrybucji sprzedało się ponad 10 mln pakietów. Część z nich dodawana jest bezpłatnie do OC i AC, a ceny tych, za które trzeba zapłacić zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za pomoc przez cały rok. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

20/12/2018

Rozwiązania telemedyczne dostępne 24 godziny na dobę

Rozwój nowych technologii następuje bardzo szybko. Dostarczają one nowoczesne, korzystne rozwiązania, które oferują istotną poprawę jakości życia. Wszystko, co jest w stanie pomóc nam udoskonalić i monitorować stan zdrowia, jest ważnym krokiem w kierunku dłuższego i efektywniejszego życia i lepszych pakietów assistance.

Więcej

11/10/2018

Mondial Assistance wspiera na drodze kierowców korzystających z aplikacji Waze

Waze to jedna z największych społecznościowych aplikacji nawigacyjnych, której użytkownicy w czasie rzeczywistym informowani są o tym co dzieje się na drodze - o stłuczkach, wypadkach, korkach. Korzysta z niej ponad 22 miliony osób, w 20 krajach Europejskich.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej