wróć do listy aktualności

03/11/2015

Drogowe assistance przydało się podczas świątecznych wyjazdów

Miniony weekend charakteryzował się wzmożonym ruchem drogowym w całym kraju. Podczas dojazdów na cmentarze assistance samochodowe przydało się bardziej niż w czasie weekendu Wszystkich Świętych rok temu.

Chociaż wypadków w ten weekend było tylko nieco więcej niż rok temu (225 w porównaniu z 196 w 2014) to według danych Mondial Assistance w miniony weekend, od piątku do niedzieli (30.10 – 01.11) z prośbą o pomoc drogową kierowcy telefonowali o ponad 20% więcej razy niż w podobny weekend w roku ubiegłym (31.10 – 02.11.2014). Aż 74% wezwań wiązało się z awariami na drodze.

- Miniony weekend był dla nas rzeczywiście bardziej pracowity niż podobny rok temu. Raczej nie wynika to jednak z warunków atmosferycznych, bo te były dobre, czy większego ruchu (w poprzedni weekend ilość wezwań była tylko nieco mniejsza). Po prostu z roku na rok coraz więcej kierowców ma assistance. Coraz więcej osób też o tym pamięta, a w razie awarii czy wypadku nie waha się skorzystać i zadzwonić po fachową pomoc zamiast np. po męża czy szwagra. – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Poza awariami assistance potrzebne było przy wypadkach, rzadziej w przypadku kradzieży pojazdu. Jeśli było to możliwe, pomoc była udzielana na miejscu, jeśli nie, laweta transportowała uszkodzony pojazd do najbliższego warsztatu. Kierowcy posiadający bardziej rozbudowane pakiety assistance mogli liczyć na pojazd zastępczy czy zwrot kosztów zakwaterowania w hotelu. 
Samochodowe assistance ma większość nowych pojazdów i duża część używanych. W ubiegłym roku w różnych kanałach dystrybucji sprzedało się ponad 10 mln pakietów. Część z nich dodawana jest bezpłatnie do OC i AC, a ceny tych, za które trzeba zapłacić zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za pomoc przez cały rok. 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

06/12/2018

Zwichnięcia, skręcenia, złamania - to najczęstsze urazy jakich doznają narciarze i snowboardziści

Lista kontuzji, jakie zdarzają się miłośnikom zimowych sportów jest bardzo długa. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że narciarze najczęściej ulegają wypadkom w drugim dniu wyjazdu, na stokach we Włoszech, Austrii oraz Francji.

Więcej

28/11/2018

Jak przygotować auto na zimę

Samochód jest niewątpliwie jednym z ulubionych środków transportu Polaków. Dane zbierane przez Mondial Assistance pokazują, że ilość wezwań assistance samochodowego pod koniec roku wzrasta. Dla kierowców to trudny czas, a dla branży assistance wiąże się on ze stanem wzmożonej gotowości do udzielania pomocy.

Więcej