wróć do listy aktualności

10/08/2016

Bezpieczne kibicowanie tylko z odpowiednim ubezpieczeniem

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro odbywają się na słynnym stadionie piłkarskim Maracana i wzbudzają coraz więcej emocji. Wielu kibiców planuje polecieć do Brazylii aby kibicować Polskiej Kadrze Olimpijskiej, która liczy prawie 250 osób.  
 
Ponad 10 000 km dzieli Polskę od Rio de Janeiro.  Aby podróż i pobyt w Ameryce Południowej  przebiegły bezpiecznie przed wyjazdem należy zadbać między innymi o zakup odpowiedniego ubezpieczenia, które zapewni nam ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. 
 
Coraz więcej Polaków kupuje ubezpieczenia
Z roku na rok rośnie liczba osób, które przed wyjazdem za granicę planują nabyć dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy turystycznej.  W tym roku z 4,5 mln osób wybierających się w podróż zagraniczną 3,3 mln wykupi taką polisę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych.
Wśród Polaków wyjeżdżających za granicę rośnie świadomość niezbędności posiadania odpowiedniego ubezpieczenia. To bardzo dobra informacja dla całej branży ubezpieczeniowej. Z badania „Plany wakacyjne Polaków 2016” wynika, że aż 70% osób planujących wyjazd wykupi ubezpieczenie turystyczne. Zakup odpowiedniej  polisy zapewni nam dostęp do placówek medycznych, ograniczy do minimum formalności oraz zagwarantuje pełne pokrycie kosztów leczenia. To bardzo ważne szczególnie podczas dalekiej podróży, a do takich niewątpliwie zaliczamy wyprawę do Brazylii - mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.  
 
Przede wszystkim dobra polisa 
Decydując się na zakup ubezpieczenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podstawową zasadą wyboru polisy jest określenie odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Najtańsza polisa może mieć niewystarczającą sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, w kraju do którego się udajemy. Wydawać by się mogło, że skoro w większości przypadków wsparcia ubezpieczycieli potrzebujemy w związku z najprostszymi dolegliwościami to zakup dodatkowego ubezpieczenia może nie być konieczny. Jest to jednak bardzo błędne podejście. 
Elementem, który również należy wziąć pod uwagę jest wykup szeregu opcji dodatkowych oferowanych w ramach ubezpieczeń podróżnych. Wśród nich znajdziemy ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu. Warto również pamiętać aby przed wyjazdem dokonać wszystkich niezbędnych szczepień oraz zabrać ze sobą leki. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z chorobami przewlekłymi – dodaje Piotr Ruszowski.  
 
Drogie powroty 
Podczas dalekiej podroży najczęściej, w ramach ubezpieczenia turystycznego, korzystamy z takiego wsparcia jak: pomoc medyczna, zwrot kosztów lekarstw, pomoc stomatologiczna oraz hospitalizacja. Należy jednak pamiętać, że ze względu na odległość jak dzieli Polskę od Ameryki Południowej, w razie potrzeby przymusowego powrotu koszt transportu może wynieść nawet ćwierć miliona złotych dlatego ważne jest aby nabycie odpowiedniego ubezpieczenia, które pokryje wszelkie koszty, w tym także transportu.  
 

 

wróć do listy aktualności

Czytaj także

05/11/2018

W dniu Wszystkich Świętych o 43 proc. wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Niezmiennie od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych, z prośbą o pomoc, zgłasza się wiele osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Więcej

27/11/2018

EKUZ to nie globalne ułatwienie

Koniec roku to czas, w którym Polacy bardzo chętnie planują dalekie wyjazdy. Ameryka, Azja oraz Australia stały się ulubionymi kierunkami. Planując podróż należy pamiętać, że EKUZ nie działa poza Unią Europejską, a podczas wyjazdu mogą się nam przydarzyć nieprzewidziane sytuacje, których koszt w tych krajach może być ogromny.

Więcej

10/12/2018

Jazda pod nadzorem - OC dla narciarzy

Ubezpieczenie narciarskie daje nam to, czego nie daje standardowa polisa turystyczna. To dodatkowy wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych za dzień, ale w porównaniu z ewentualnymi kosztami wyjazdu w przypadku wypadku kwoty te wydają się niskie. Polisa daje nam m.in. organizację pomocy medycznej, pokrycie kosztów w razie wypadku na stoku, transport ze stoku. Pokrywa też koszt akcji ratowniczej. Zawiera ubezpieczenie bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Więcej